Ładowanie

Zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej rośnie w oczach! Znajdzie tu miejsce 1000 dzieci w szkole oraz 200 w przedszkolu. Przeczytaj o szczegółach i zobacz zdjęcia.

Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na Lipie Piotrowskiej. Jak przebiegają prace?

KP 7 czerwca, 2023

Zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej rośnie w oczach! Znajdzie tu miejsce 1000 dzieci w szkole oraz 200 w przedszkolu. Przeczytaj o szczegółach i zobacz zdjęcia. Koszt inwestycji to blisko 87 milionów złotych. Fot. Jacek Sutryk FB.

Zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej rośnie w oczach! Znajdzie tu miejsce 1000 dzieci w szkole oraz 200 w przedszkolu. Przeczytaj o szczegółach i zobacz zdjęcia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Gotowe są już konstrukcje budowlane oraz prawie wszystkie sieci zewnętrzne w gruncie. Na terenie przyszłej placówki edukacyjnej znajdują się m.in. zbiorniki na wody deszczowe. Będą one wykorzystywane w ogrodach deszczowych oraz do podlewania zieleni. Nad przedszkolem będzie widniał także zielony dach, a nad salą gimnastyczną w czerwcu rozpocznie się montaż paneli fotowoltaicznych.

W zespole zamontowano już 60 procent wszystkich okien. W przedszkolu trwają prace przy elewacji. Dzieci będą miały tutaj dostęp do zielonego patio. Szkoła i przedszkole będą ciekawie doświetlone dzięki zastosowaniu świetlików m.in w bibliotece. Punktem charakterystycznym placówki będzie znajdujący się na jej terenie “grzybek”. To właśnie pod nim będzie można w bezpiecznym miejscu zostawić rower.

Inwestycja powinna być gotowa za rok. Jej koszt to blisko 87 milionów złotych. W zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Cynamonowej miejsce znajdzie 1000 dzieci w szkole i 200 w przedszkolu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Polski Harvard nie wypalił. Założyciel legnickiej szkoły wyższej z 70 zarzutami
Tagi