Ładowanie

Burak Ince nowym zawodnikiem Śląska!

13 lipca, 2023

Śląsk Wrocław ma nowego piłkarza. Do kadry pierwszego zespołu dołączył Burak İnce.19-letni turecki pomocnik podpisał z wrocławskim klubem umowę do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Burak İnce to lewonożny ofensywny pomocnik, który z powodzeniem może grać również na lewej i prawej flance oraz na pozycji nr “10”. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w tureckim Manisasporze, z którego w 2015 roku trafił do Altinordu. W seniorskiej drużynie Altinordu zaliczył 71 występów, w których zanotował 10 goli i 3 asysty. 

W styczniu 2022 roku Burak İnce dołączył do zespołu Arminii Bielefeld. Na boiskach niemieckiej Bundesligi zadebiutował 13 marca w meczu z Borussią Dortmund. W kolejnym sezonie Arminia zaliczyła spadek do 2. Bundesligi, a po zakończeniu rozgrywek 2022/23 wygasła umowa Turka z niemieckim klubem.

– Burak İnce to dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który z powodzeniem może grać na kilku pozycjach w drugiej linii. Bardzo liczymy, że jego wszechstronność i kreatywność znacząco zwiększą nasz potencjał ofensywny. Tym bardziej, że Burak ma dopiero 19 lat i nadal się rozwija – mówi dyrektor sportowy Śląska Wrocław, David Balda. 

Burak İnce ma na swoim koncie także występy w barwach młodzieżowych reprezentacji Turcji, grając w kadrach U14, U15, U16, U17, U19 i U21. Mamy nadzieję, że w Śląsku Wrocław 19-letni pomocnik będzie systematycznie rozwijał swój talent, a swoimi występami przyczyni się do zdobycia wielu ligowych punktów.

– Naprawdę cieszę się, że tu jestem. Widziałem, że Śląsk ma niesamowitych kibiców i nie mogę się doczekać, aż dla nich zagram. Jestem lewonożny, mogę zagrać w środku pola, jako “10” lub na skrzydle, na przykład schodząc z prawej strony – mówi nowy zawodnik Trójkolorowych.

Burak İnce podpisał z WKS-em dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W Śląsku Wrocław występował będzie w numerem 26 na koszulce.