Ładowanie

Café Równik zatrudnia osoby z niepełnosprawnością. W lokalu trwa długo wyczekiwany remont. Potrzebne są jednak fundusze.

Café Równik przechodzi remont. Możesz wspomóc zbiórkę!

19 sierpnia, 2023

Café Równik zatrudnia osoby z niepełnosprawnością. W lokalu trwa długo wyczekiwany remont. Potrzebne są jednak fundusze. Fot. zrzutka.pl

Café Równik to wyjątkowa wrocławska kawiarnia, zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością. W lokalu trwa długo wyczekiwany remont, który zmieni to miejsce na lepsze. Potrzebne są jednak fundusze.

Kawiarnia Café Równik działa przy ul. Jedności Narodowej 47 od 2018 roku. W lokalu są zatrudnione osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, a praca jest dla nich formą terapii. Aby miejsce mogło dalej pomagać pracownikom rozwijać ich kompetencje zawodowe oraz umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, niezbędny jest remont tego wyjątkowego miejsca.

Nie udało się zmienić podłogi na odpowiednią do gastronomii, a gdy dwa lata później w lokalu wreszcie podłączono ogrzewanie z sieci miejskiej, wiązało się to z kuciem w ścianach. Powstały dziury w regipsach i liczne obicia. Poza tym, na brązowych ścianach powstały odpryski, zepsuły się drzwi do toalet, krzesła, a stoły są już bardzo odrapane — mówiła prof. Małgorzata Młynarska, prezeska prowadzącego kawiarnię Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Lokal po remoncie ma zmienić się nie do poznania. Ma to być przyjazna, funkcjonalna przestrzeń, w której odnajdą się i klienci, i pracownicy.

W lokalu zmieni się wszystko. Będą jasne ściany, zieleń w odcieniu khaki. Lamele zabezpieczające ściany przed obiciem, które stworzą wspaniały, ciepły nastrój. Będą również ozdoby z makramy i dużo zieleni. Będzie strefa relaksu i wiele zakątków, które chcielibyśmy, aby były niespodzianką dla gości. Nie zabraknie też kontaktów do podłączenia swoich laptopów — tłumaczy prof. Małgorzata Młynarska.

By pokryć koszty remontu, zorganizowano zbiórkę na meble i wyposażenie kuchni. Udało się uzbierać ponad 75 tys. złotych, brakuje jeszcze kilkunastu tysięcy. Remont, a co za tym idzie działalność miejsca, można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę.

Tagi