3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolii cieszy się popularnością wśród mieszkańców

WARTO PRZECZYTAĆ

Urząd Miejski we Wrocławiu w czerwcu 2022 roku postanowił otworzyć w galerii Magnolia Park, Centrum Obsługi Mieszkańca. Już ponad 5 tysięcy petentów skorzystało z jego usług.

Centrum Obsługi Mieszkańca, fot. Grzegorz Rajter

Od 10 czerwca w Magnolii działa COM Urzędu Miejskiego. Usytuowany jest na pierwszym piętrze, tuż obok schodów ruchomych. Mieszkańcy mają możliwość załatwić sprawy urzędowe, będąc przy okazji na zakupach. Wybierając się do Magnolii mogą też być pewni bezpłatnego parkingu. Ze wstępnych danych podanych przez pracowników Centrum Obsługi Mieszkańca wiemy, że z wrocławianie bardzo chętnie korzystają z obiektu. Ten pionierski projekt daje mieszkańcom to, czego potrzebują. Łączy to co przyjemne, z tym co pożyteczne.

Jedyny taki punkt w galerii handlowej

Pomysłodawcy projektu mogą być zadowoleni z funkcjonowania nowego obiektu. Dziennie korzysta z niego ok. 600 osób, a więc widać, że cieszy się on popularnością.

Nowoczesny punkt wraz z systemem kolejkowym i pracującymi sobotami to projekt, który usprawni zarówno prace urzędu, jak i pozwoli mieszkańcom tej części miasta na załatwienie spraw urzędowych bez konieczności wizyty w centrum – mówił podczas oficjalnego otwarcia COM Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prezydent Wrocławia w swoim przemówieniu liczył, że projekt spodoba się mieszkańcom i będą z niego chętnie korzystać. Frekwencja pokazuje, że miał rację. Wrocławianie docenili inicjatywę i chętnie załatwiają swoje sprawy podczas wizyty w galerii handlowej. Dzięki temu mogą połączyć zarówno zakupy, jak i obowiązki urzędowe.

Mieszkańcy Wrocławia mogą już od dziś połączyć zakupy w Magnolia Park z załatwianiem spraw urzędowych. Tak szeroka oferta COM-u to pionierski projekt w galeriach handlowych w Polsce. Czujemy się niezwykle wyróżnieni przez Urząd Miasta Wrocławia, że powstał on właśnie w naszym centrum handlowym – podkreślała Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Jaki zakres spraw jest obsługiwany przez COM?

Na miejscu znajduje się 29 stanowisk do obsługi spraw obywatelskich i komunikacyjnych. Są one odpowiedzialne za wydawanie dowodów osobistych i praw jazdy, a także rejestrację pojazdów i załatwianie spraw meldunkowych. 2 pozostałe stanowiska zajmować się będą przyjmowaniem wniosków i wydawaniem paszportów. Póki co trwają jeszcze postępowania paszportowe prowadzone przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, więc na załatwianie kwestii paszportowych w Magnolii trzeba na razie jeszcze poczekać.

Zobacz również:  Legnica: Petrucci sprawdzany przez Miedź

Sukces frekwencyjny

Zainteresowanie mieszkańców obiektem podsumowała dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Wrocławia:

Duża frekwencja świadczy, że nowy COM w zachodniej części Wrocławia był bardzo potrzebny. Mieszkańcy najczęściej załatwiają tam formalności związane z dowodami osobistymi i rejestracją pojazdów – informowała Bożena Bronowicka.

Mieszkańcy również wykazują zadowolenie inicjatywą.

Bardzo dobry pomysł, by w tym miejscu Wrocławia powstał punkt, w którym można załatwić różne sprawy urzędowe. Na zachodzie miasta tego brakowało, trzeba było jechać do centrum. Dziś chcę zarejestrować samochód, a o otwarciu tego miejsca dowiedziałem się z internetu – mówił pan Leszek, mieszkaniec Stabłowic.

Ile szacunkowo osób skorzysta z COM?

Miasto zakłada, że ok. 120 tyś mieszkańców odwiedzi Centrum Obsługi Mieszkańca w ciągu roku. Szacunkowo może ono wydać ok. 25 tys. dowodów osobistych oraz 30 tys. dowodów rejestracyjnych. Jeśli obliczenia okażą się prawdziwe, to projekt okaże się sporym sukcesem frekwencyjnym. Na efekty zresztą nie trzeba długo czekać. Z informacji podanych przez COM, widać, że projekt został doceniony przez mieszkańców Wrocławia, o czym świadczy liczba odwiedzających.

Godziny otwarcia Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolii:

poniedziałek-piątek: 9.00-18.00,

soboty: od 9.00-16.00.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3