Ostatnie wolne miejsca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Do 15 września uczelnia czeka między innymi na kandydatów na studia II stopnia na dietetyce, pielęgniarstwie i położnictwie oraz zdrowiu publicznym.

Uniwersytet Medyczne we Wrocławiu kształci na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, analityce medycznej, dietetyce, farmacji, fizjoterapii, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.
– Studia II stopnia to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć i poszerzyć swoje kompetencje – mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – W ostatnim czasie Polacy przywiązują coraz większą uwagę do zdrowego stylu życia, więc dietetyka stała się popularnym kierunkiem, a zawód ten niewątpliwie pozwala odnaleźć się na rynku pracy. Coraz więcej możliwości otwiera się też przed absolwentami zdrowia publicznego. Zmiany w myśleniu o zarządzaniu jednostkami ochrony zdrowia, rosnące potrzeby w zakresie promocji zdrowego stylu życia i wzorców prozdrowotnych dają duże możliwości zatrudnienia. Widzimy także coraz większe zainteresowanie pielęgniarstwem. Nie bez znaczenia są tu rosnące zarobki tej grupy zawodowej, a dodatkowo przy wyborze kierunku na naszej uczelni niebagatelne znaczenie ma doświadczenie kadry dydaktycznej oraz praktyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Kandydaci zainteresowani studiami magisterskim oraz studiami I stopnia (stacjonarnymi i niestacjonarnymi) na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mają czas na rejestrację w systemie rekrutacji do środy, 6 września. Zapisy na studia II stopnia potrwają natomiast do 15 września. Zakończenie naboru i ogłoszenie ostatecznych list przyjętych studentów uczelnia zaplanowała na 29 września, a uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 odbędzie się 4 października.
Uniwersytet otwiera filię w Wałbrzychu
Od nowego roku akademickiego 2023/2024 uczelnia przyszłych lekarzy będzie uczyć także w nowej filii w Wałbrzychu, która otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Na przyszłych studentów czeka ta sama, doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna i ten sam program zajęć. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, a anatomia i ćwiczenia kliniczne będą prowadzone w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego oraz Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego.
Ceniona szkoła medyczna
W światowym rankingu The WUR (Times Higher Education World Universities Rankings) Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zajął najwyższe miejsce wśród polskich szkół wyższych, a w wyniku ewaluacji za lata 2017-2021 dyscypliny naukowe UMW (nauki medyczne, nauki farmaceutyczne i nauki o zdrowiu) otrzymały kategorię A, czyli ocenę „bardzo dobrą”, która świadczy o wysokim poziomie prowadzonej działalności naukowej. Dodatkowo na opublikowanej niedawno tzw. Liście Szanghajskiej UMW znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni medycznych i jako jedyna szkoła wyższa z Dolnego Śląska został odnotowany w tym prestiżowym zestawieniu.