Ładowanie

Ostatnie wolne miejsca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Do 15 września uczelnia czeka na kandydatów.

Chcesz studiować na Uniwersytecie Medycznym? Jeszcze jest szansa

4 września, 2023

Ostatnie wolne miejsca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Do 15 września uczelnia czeka na kandydatów. Fot. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Ostatnie wolne miejsca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Do 15 września uczelnia czeka między innymi na kandydatów na studia II stopnia na dietetyce, pielęgniarstwie i położnictwie oraz zdrowiu publicznym.

Ostatnie wolne miejsca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Do 15 września uczelnia czeka na kandydatów.
Fot. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczne we Wrocławiu kształci na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, analityce medycznej, dietetyce, farmacji, fizjoterapii, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

Studia II stopnia to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć i poszerzyć swoje kompetencje – mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – W ostatnim czasie Polacy przywiązują coraz większą uwagę do zdrowego stylu życia, więc dietetyka stała się popularnym kierunkiem, a zawód ten niewątpliwie pozwala odnaleźć się na rynku pracy. Coraz więcej możliwości otwiera się też przed absolwentami zdrowia publicznego. Zmiany w myśleniu o zarządzaniu jednostkami ochrony zdrowia, rosnące potrzeby w zakresie promocji zdrowego stylu życia i wzorców prozdrowotnych dają duże możliwości zatrudnienia. Widzimy także coraz większe zainteresowanie pielęgniarstwem. Nie bez znaczenia są tu rosnące zarobki tej grupy zawodowej, a dodatkowo przy wyborze kierunku na naszej uczelni niebagatelne znaczenie ma doświadczenie kadry dydaktycznej oraz praktyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Kandydaci zainteresowani studiami magisterskim oraz studiami I stopnia (stacjonarnymi i niestacjonarnymi) na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mają czas na rejestrację w systemie rekrutacji do środy, 6 września. Zapisy na studia II stopnia potrwają natomiast do 15 września. Zakończenie naboru i ogłoszenie ostatecznych list przyjętych studentów uczelnia zaplanowała na 29 września, a uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 odbędzie się 4 października.

Uniwersytet otwiera filię w Wałbrzychu

Od nowego roku akademickiego 2023/2024 uczelnia przyszłych lekarzy będzie uczyć także w nowej filii w Wałbrzychu, która otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Na przyszłych studentów czeka ta sama, doświadczona kadra naukowo-dydaktyczna i ten sam program zajęć. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, a anatomia i ćwiczenia kliniczne będą prowadzone w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego oraz Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego.

Ceniona szkoła medyczna

W światowym rankingu The WUR (Times Higher Education World Universities Rankings) Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zajął najwyższe miejsce wśród polskich szkół wyższych, a w wyniku ewaluacji za lata 2017-2021 dyscypliny naukowe UMW (nauki medyczne, nauki farmaceutyczne i nauki o zdrowiu) otrzymały kategorię A, czyli ocenę „bardzo dobrą”, która świadczy o wysokim poziomie prowadzonej działalności naukowej. Dodatkowo na opublikowanej niedawno tzw. Liście Szanghajskiej UMW znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni medycznych i jako jedyna szkoła wyższa z Dolnego Śląska został odnotowany w tym prestiżowym zestawieniu.

Tagi