7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Chemeko-System Cup w weekend w hali Orbita!

WARTO PRZECZYTAĆ

Do rozpoczęcia sezonu 2022/2023 w rozgrywkach TAURON 1.Ligi pozostało już niewiele czasu, jednak zanim oficjalnie Gwardia Wrocław zainauguruje nowy sezon, czeka ich ostatni sprawdzian. Podopieczni Dawida Murka w najbliższy weekend – 10 i 11 września, we wrocławskiej hali Orbita zmierzą się w Chemeko-System Cup. Do stolicy Dolnego Śląska przyjadą Cuprum Lubin, MKS Będzin czy MKST Astra Nowa Sól. 

W pierwszym meczu formę Gwardii sprawdzą zawodnicy MKST Astra Nowa Sól, z którymi wrocławianie grali już mecz kontrolny zakończony remisem (2:2). W tym spotkaniu z dobrej strony pokazali się Paweł Gryc czy Mariusz Schamlewski, a z pola zagrywki rywalom problemy sprawiali między innymi Bartłomiej Zawalski czy Leon Dervisaj. Przed wrocławianami kolejne spotkanie z nowosolskimi koliberkami, właśnie w ramach Chemeko-System Cup, którego początek został zaplanowany na godzinę 15:00. 

Drugą parę półfinałową utworzą zespoły z Będzina i Lubina. Lubinianie to plusligowy zespół, który niejednemu faworytowi w PlusLidze postawił trudne warunki. Natomiast zawodnicy MKS Będzin w minionym sezonie zostali wicemistrzami TAURON 1.Ligi i choć w ich składzie doszło do wielu zmian kadrowych to cel pozostaje niezmienny – walka o najwyższe cele. We Wrocławiu niezwykle cieszą się, że do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie MKS Będzin bowiem będzie to okazja do spotkania ze starym znajomym – Mateuszem Frącem, który w minionych latach reprezentował barwy Gwardii. 

Zwycięzcy tych meczów zagrają w wielkim finale o Puchar Chemeko-System już w niedzielę (11 września), natomiast przegrani rozegrają mecz o trzecie miejsce. Dla pierwszoligowych zespołów to ostatni sprawdzian przed inauguracją TAURON 1.Ligi, ponieważ już 17 września MKS Będzin zmierzy się z BAS-em Białystok, a MKST Astra Nowa Sól podejmie we własnej hali zespół z Krakowa.

Gwardziści rozgrywki rozpoczną 18 września meczem przeciwko Mickiewiczowi Kluczbork. 

Harmonogram Chemeko-System Cup

10 września 2022

13:00 MKS Będzin – Cuprum Lubin

Zobacz również:  Głogów: Akcja promocyjna Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów

15:00 Chemeko-System Gwardia Wrocław – MKST Astra Nowa Sól 

11 września 2022

13:00 Mecz o 3. miejsce

15:00 Finał 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI