Ładowanie

Leonora Armellini

Chopin Recitals Wrocław. W sali Oratorium wystąpi włoska pianistka Leonora Armellini

6 listopada, 2023

Leonora Armellini fot. Lodovica Barbiero/ materiały prasowe

Leonora Armellini, ulubienica publiczności i laureatka prestiżowej, międzynarodowej nagrody Galileo 2000 za „odwagę i talent muzyczny” wystąpi we Wrocławiu! 11 listopada pianistka zagra wyjątkowy koncert w sali Oratorium Marianum.

Koncert Leonory Armellini we Wrocławiu, fot. materiały prasowe

Koncert w Święto Niepodległości

Już 11 listopada do Wrocławia przyjedzie Leonora Armellini, włoska pianistka i laureatka V miejsca na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021). Jej recital rozpocznie się o godz. 18:30 w sali Oratorium Marianum.

Artystka w przeszłości występowała na najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatr Maryjski w Sankt Petersburgu, Salle Cortot w Paryżu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Teatro La Fenice w Wenecji, Steinway Hall w Londynie, Musashino Concert Hall w Tokio, czy Millennium Monument Theatre w Pekinie.  Armellini gościła także na renomowanych festiwalach pianistycznych m.in. na Międzynarodowym Festiwalu “Chopin i jego Europa” w Warszawie, „Martha Argerich Project” w Lugano, “Chopin Festival Geneve” w Szwajcarii czy „Mardi Rèvelation” w Salle Cortot w Paryżu.

Bilety i więcej informacji o koncercie można znaleźć TUTAJ.  

Sala Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. materiały prasowe

Wyjątkowe recitale w Oratorium

Chopin Recitals Wrocław to cykliczne recitale Laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, których celem jest upamiętnienie koncertu Fryderyka Chopina z 1830 roku w Wielkiej Sali Redutowej nieistniejącego już budynku Hotelu Polskiego przy ulicy Biskupiej we Wrocławiu. Koncerty będą odbywać się w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. W XIX wieku występowali tam najwięksi artyści i kompozytorzy: Johannes Brahms, Clara Wieck-Schumann, Franz Liszt, Niccolò Paganini, czy Henryk Wieniawski.

Po każdym z koncertów Chopin Recitals Wrocław słuchacze będą mieli możliwość indywidualnego spotkania z najwybitniejszymi artystami naszych czasów podczas wykwintnego bankietu. Na bankietach będziemy mieli sposobność do celebracji wydarzenia, czy skosztowania różnych rodzajów win i przystawek – zapewniają organizatorzy.

Następny koncert w ramach Chopin Recitals Wrocław zaplanowano na 10 grudnia. We Wrocławiu zagra Boris Giltburg – Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety. 

Tagi