Ładowanie

Zdjęcie ilustracyjne.

Ciąg dalszy Szybkich Wymian Nawierzchni. Czas na ul. Kołłątaja

13 maja, 2024

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay

Wrocław kontynuuje prace, które na celu mają poprawę infrastruktury drogowej miasta. To program Szybkich Wymian Nawierzchni. W nocy z 13 na 14 maja, ekipy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczną prace na ulicy Kołłątaja.

Remont będzie obejmował zachodnią część ulicy Kołłątaja, na odcinku od Podwala do ulicy Kościuszki. Prace rozpoczną się od sfrezowania starej, zniszczonej nawierzchni, po czym nastąpi wyrównanie kamiennej kostki i regulacja urządzeń drogowych. Na zakończenie tego etapu, zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Prace w tej centralnej części miasta zostaną zrealizowane w nocy, co skutkować będzie minimalizacją zakłóceń dla ruchu.

Po zakończeniu prac na wspomnianym odcinku ekipy przejdą się na drugą stronę ulicy, aby kontynuować remont na dłuższym fragmencie Kołłątaja, od ulicy Rejtana do Podwala, oraz na krótszym odcinku ulicy Piotra Skargi.

Spośród 22 zaplanowanych odcinków ulic w mieście, w ramach projektu prace zostały zrealizowane na 12. Koszt programu Szybkich Wymian Nawierzchni to ponad 21 mln złotych.

Tagi