Ładowanie

Czas wyłonić wykonawcę remontu sieci trakcyjnej na ul. Trzebnickiej

7 czerwca, 2024

Źródło: MPK Wrocław

Zakończono przyjmowanie ofert przetargowych na projekt remontu sieci trakcyjnej na ul. Trzebnickiej. Prace ruszą w wakacje. To jednak nie koniec inwestycji komunikacyjnych w tej okolicy. Zobacz, co jeszcze będzie się tam działo w najbliższym czasie.

Zakończył się ten etap postępowania przetargowego, w którym miasto przyjmowało oferty na projekt i wykonanie remontu sieci trakcyjnej na ul. Trzebnickiej. Chodzi o odcinek od wiaduktu kolejowego, przez Mosty Trzebnickie, do ul. Na Polance. Wiadomo już, że prace remontowe odbędą się w wakacje. Natomiast na szczegółowe informacje, co do warunków realizacji tej inwestycji, trzeba będzie zaczekać. 

To bardzo ważny z punktu widzenia komunikacyjnego remont. Trakcja tramwajowa jest systemem przewodów zawieszonych nad torami. One zaś, za pomocą pantografu, który jest zamontowany na dachu tramwaju, dostarczają prąd do jego układu elektrycznego. Prąd, który pobierają pantografy, zasila z kolei silniki elektryczne. Tym samym możliwe jest bezpośrednie przekazanie mocy na koła, a co za tym idzie, napędzanie pojazdu. 

To nie jest jednak ostatnie słowo miasta jeśli chodzi o inwestycje komunikacyjne przy ul. Trzebnickiej. W drugiej połowie czerwca zostanie bowiem rozstrzygnięty przetarg na wykonanie robót budowlanych. Będą one dotyczyły wymiany rozjazdów na skrzyżowaniu placu Powstańców Wielkopolskich z ul. Trzebnicką oraz przebudowy połączenia z Zajezdnią Ołbin. To z kolei będzie stanowić pierwszą część większego remontu, który czeka nas w przyszłości. 

Razem tworzymy lepszy, bardziej ekologiczny transport publiczny we Wrocławiu – nadchodzące inwestycje na swoim profilu na Facebooku podsumował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zobacz również: Wsparcie komunikacyjne sobotnich koncertów Podsiadło, Taco i Target One..

Tagi