Ładowanie

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości wyśpiewują odę do Kolei Dolnośląskich

9 maja, 2024

Fot. Koleje Dolnośląskie, Facebook

6 maja odbyła się premiera klipu Czesława Mozila do piosenki “Koleje ludzkich losów”. Utwór powstał we współpracy z orkiestrą młodzieżową, będącą jego wielkim projektem “Grajkowie Przyszłości”. Artysta w teledysku wciela się w pracownika kolei.  Po pracy jedzie zaś pociągiem na występ zdolnej młodzieży w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. 

Czesław Mozil zaskakuje. Przedstawia utwór “Koleje ludzkich losów”, w którym docenia środek komunikacji, jaką jest kolej, a w szczególności ta dolnośląska. Jego projekt “Grajkowie Przyszłości” został nagrodzony Fryderykiem i to w jego ramach powstał teledysk i piosenka poświęcona Kolejom Dolnośląskim. W teledysku artysta wciela się w pracownika kolei, który po odbytej z dumą i radością zmianie wybiera się składem do Jeleniej Góry. Tam, w Filharmonii Dolnośląskiej czeka na niego orkiestra “Grajkowie Przyszłości”, którą tworzą młodzi artyści z Dolnego Śląska. 

Projekt Grajkowie Przyszłości

Projekt “Grajkowie Przyszłości” ma na celu pokazanie, że mamy w Polsce mnóstwo fantastycznej, utalentowanej młodzieży, która tworzy muzykę w małych ośrodkach, domach kultury. Powinniśmy być z niej dumni i się nią chwalić!  Pomysł na piosenkę o tematyce kolejowej przypadł mi od razu do gustu, bo uwielbiam podróżowanie tym środkiem lokomocji. A jak nagrać piosenkę o kolei to tylko na Dolnym Śląsku! – mówi Czesław Mozil. 

Zdjęcia i scenariusz do teledysku stworzył od lat współpracujący z Mozilem Mateusz Winkiel z ekipą z Mania Studio. Efekt ich pracy zobaczycie tutaj tutaj.

 W najnowszej odsłonie projektu dzięki zaangażowaniu naszej spółki pojawia się młodzież z Dolnego Śląska. Co więcej, sam utwór wykonany przez Czesława Mozila i orkiestrę ma tematykę kolejową i regionalną. Jest on świetną promocją nie tylko samej kolei i naszej spółki, ale również Dolnego Śląska – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Wszyscy znamy popularne polskie piosenki o kolei, jak chociażby „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego czy „Remedium” Maryli Rodowicz, które znane jest także jako „Wsiąść do pociągu byle jakiego”. Mam nadzieję, że nowa piosenka Czesława Mozila pt. „Koleje ludzkich losów” stanie się równie znanym szlagierem. Bardzo się cieszę z tej współpracy i myślę, że wszystkim naszym podróżnym ten nowy kolejowy song przypadnie do gustu – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Zobacz też: Wałbrzych: “Wielka Symfonia i miłość” w Filharmonii Sudeckiej

Tagi