Ładowanie

Budynek Panoramy Racławickiej.

Cztery muzea z jednym biletem. Promocja na 75-lecie Muzeum Narodowego we Wrocławiu

13 listopada, 2023

Budynek Panoramy Racławickiej. Fot. Flickr

W związku z obchodami 75-lecia istnienia Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Świętem Niepodległości i zbliżającym się Bożym Narodzeniem, placówka przygotowała wyjątkową promocję dla swoich odwiedzających. Od 10 listopada do 30 grudnia 2023 roku, każda osoba, która zakupi bilet do Panoramy Racławickiej, będzie miała okazję odkryć bogactwo innych zbiorów muzealnych zupełnie za darmo.

Promocja obejmuje nie tylko wystawy stałe Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ale także Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Etnograficzne. To doskonała okazja, by zgłębić tajniki sztuki, historii i tradycji ludów świata.

Wystarczy jedynie zakupić bilet uprawniający do obejrzenia Panoramy Racławickiej, jednego z najważniejszych dzieł sztuki panoramicznej na świecie, której oglądanie dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno mieszkańcom Wrocławia, jak i przyjezdnym.

Zbliżający się koniec roku powoduje, że chcielibyśmy nadać mu wyjątkowy charakter – wyjaśnia Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu. – Pragniemy stosownie to uczcić i sprawić, aby ten czas został w szczególny sposób zapamiętany. Mamy ku temu aż trzy powody: już niedługo obchodzić będziemy Święto Niepodległości (11 listopada), przez cały ten rok radujemy się z rocznicy 75-lecia funkcjonowania Muzeum Narodowego we Wrocławiu (1948–2023) i wreszcie powoli wkraczamy w tę najpiękniejszą aurę świąt – Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Tagi