10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Czy miasto może być współrządzone przez mieszkańców? Rola obywateli w procesie zarządzania miastem

WARTO PRZECZYTAĆ

O tym czy i w jaki sposób miasto może być zarządzane nie tylko przez samorządowców ale również przez mieszkańców, będą rozmawiali zaproszeni goście podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów. Współpraca miast i regionów Europy na płaszczyźnie ekonomicznej i społecznej wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę naszego kontynentu. Kongres, który odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w Mikołajkach będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów i rozmów na najbardziej aktualne tematy, m.in. Polski Ład, finanse samorządu w dobie kryzysu czy miasto dla ludzi.

Nie ulega wątpliwości, że sposób kierowania miastem ulega zmianie. Obecnie decyzje o tym, na co przeznaczać część samorządowych pieniędzy zapadają nie tylko w urzędach miejskich ale coraz częściej podejmowane są przez samych mieszkańców. Jedną z takich inicjatyw jest Budżet Obywatelski, organizowany nie tylko w największych miastach kraju. Poprzez głosowanie mieszkańcy wspólnie decydują na co przeznaczyć środki z BO i jak poprawić warunki w mieście, w którym mieszkają.

To właśnie Smart Citizens pomagają władzom wskazać sposób w jaki powinno się korzystać z rozwoju technologicznego i środków finansowych, tak aby w jak najlepszy sposób wykorzystać potencjał miejskiego organizmu.

O tym, czym wyróżnia się miasto współrządzone przez mieszkańców będą rozmawiać zaproszeni goście: Wojciech Bakun, Wojciech Dec, Janusz Stankowiak, Justyna Weber oraz Marek Wojtkowski. Dyskusję poprowadzi Ewelina Szczech-Pietkiewicz.

VII Europejski Kongres Samorządów odbędzie się 11-12 kwietnia 2022 w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski. Tegoroczne hasło „Budowanie wspólnoty przyszłości” to okazja do spotkania ponad 1500 gości, którzy wezmą udział w około 110 wydarzeniach, które obejmują bloki programowe, raporty, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady i prezentacje.

Organizator Kongresu

Głównym Partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA:
www.forum-ekonomiczne.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI