Ładowanie

W sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się 12. Europejska Noc Literatury. Na miejsce komunikacją miejską dojechać można zupełnie za darmo!

Czytasz książkę? Jedziesz bez biletu! Już w sobotę Europejska Noc Literatury

admin 17 sierpnia, 2023

W sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się 12. Europejska Noc Literatury. Na miejsce komunikacją miejską dojechać można zupełnie za darmo! Fot. Jerzy Wypych

W sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się 12. Europejska Noc Literatury. Tegoroczne święto czytelnictwa odbędzie się na Hubach pod hasłem „Gabinet osobliwości”. Na miejsce komunikacją miejską dojechać można zupełnie za darmo!

W sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się 12. Europejska Noc Literatury. Na miejsce komunikacją miejską dojechać można zupełnie za darmo!
Ubiegłoroczna edycja Europejskiej Nocy Literatury. Fot. Jerzy Wypych

Program 12. edycji literackiego święta przygotowała pisarka Sylwia Chutnik. Fragmenty dziesięciu książek wybranych przez kuratorkę przeczytane zostaną 19 sierpnia przez dziesięć znakomitych postaci polskiej kultury w dziesięciu lokalizacjach na osiedlu Huby. Kolejne czytania rozpoczynały będą się co 30 minut, od 18:00 do 22:30 – dzięki temu najwytrwalsi mają szansę, by do końca wieczoru usłyszeć wszystkie fragmenty!

Zabierz książkę i podróżuj bez biletu

19 sierpnia samochód warto zostawić w garażu, a na Europejską Noc Literatury wybrać się tramwajem lub autobusem. Wszyscy miłośnicy literatury podróżujący na wydarzenie pojazdami komunikacji miejskiej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu!. Z okazji ENL-u, każdy, kto w tramwaju albo autobusie będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł podróżować bez biletu. Bezpłatne przejazdy w sobotę 19 sierpnia obowiązują na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx. Co robić podczas kontroli? Wystarczy pokazać papierową książkę lub elektroniczny czytnik i podróżować za darmo.

W sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się 12. Europejska Noc Literatury. Na miejsce komunikacją miejską dojechać można zupełnie za darmo!
Fot. Marta Sobala

A gdyby tak noc literatury zacząć przed… południem?

19 sierpnia organizatorzy szykują też rodzinną rozgrzewkę przed Europejską Nocą Literatury. O godzinie 11:00 w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wieczysta 105) Sylwia Chutnik przeczyta najmłodszym czytelnikom i czytelniczkom książkę „Dino Bambino” – opowieść o tym, jak radzić sobie w trudnych, nowych i zaskakujących sytuacjach, które często nas przerażają. Po czytaniu w tym samym miejscu ruszą wycinankowe warsztaty dla najmłodszych. Inspirowane literaturą i dinozaurami zajęcia poprowadzi Justyna Łaciok. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

CZYTAJ WIĘCEJ:  „Madonna z dzieciątkiem” barokowego mistrza we wrocławskim Ossolineum

12. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 19 sierpnia 2023 roku na Hubach. Kolejne czytania rozpoczynać się będą co 30 minut między godziną 18:00 a 22:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tagi