Ładowanie

Darmowa sterylizacja kotów i psów rusza we Wrocławiu! 

10 kwietnia, 2024

Fot. Facebook

Sprawdź, w jakich gabinetach skorzystasz z programu bezpłatnej sterylizacji kotów i psów we Wrocławiu. W ten sposób miasto walczy z bezdomnością czworonogów. Akcja trwa do 7 grudnia 2024 roku lub do wyczerpania budżetu. 

Rusza program bezpłatnej sterylizacji i kastracji kotów i psów we Wrocławiu. Ma on na celu zapobiec powiększającej się liczbie bezdomnych czworonogów. 

W 2022 r. w ramach akcji darmowej sterylizacji przeprowadzono ok. 700 zabiegów, a w 2023 r. aż 816 zwierząt poddano bezpłatnej sterylizacji – mówi Małgorzata Szewczyk z Biura Wrocław Bez Barier UMW.

Gabinety weterynaryjne, które oferują bezpłatną usługę sterylizacji kotów i psów 

  1. Przychodnia Weterynaryjna APORT, ul. R. Wojaczka 3e, 51 – 169 Wrocław, adres email: aportwet(at)gmail.com; tel. 722 191 348.
  2. MED-VET Przychodnia Weterynaryjna, ul. Pałucka 55, 54-152 Wrocław; adres e-mail: biuro.medvet(at)wp.pl; tel. 71373 95 19.
  3. MED-VET Przychodnia Weterynaryjna, ul. Zachodnia 20, 53-644 Wrocław; adres e-mail: biuro.medvet(at)wp.pl; tel. 71 359 50 85.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi, wizytę umów telefonicznie. 

Akcja – sterylizacja! Kto może wziąć udział?

W akcji mogą wziąć udział mieszkańcy Wrocławia, których pupile są zaczipowane i mają aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie. Niezbędna jest także książeczka zdrowia zwierzaka. Miasto finansuje koszt zabiegu, który obejmuje wszystkie następujące kroki. Po pierwsze, wizytę kwalifikującą, w tym badanie kliniczne przed zabiegiem w lecznicy weterynaryjnej. Dodatkowo, wykonanie standardowego zabiegu sterylizacji bądź kastracji. Poza tym, zapewnienie zwierzęciu opieki pooperacyjnej do czasu jego wybudzenia z narkozy. W tym, także podanie środka przeciwbólowego i antybiotyku. W końcu, również wizytę kontrolną w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt. Obejmie ona badanie kliniczne oraz zdjęcie szwów. 

Może zdarzyć się tak, że w trakcie wizyty kwalifikującej, po badaniu klinicznym, zaistnieje konieczność wykonania badań dodatkowych. Może to być EKG, RTG, USG, badanie krwi lub moczu. Wówczas miasto nie pokrywa ich kosztów. Nie finansuje także innych dodatkowych zabiegów czy usług. Lekarz, który operuje zwierzę decyduje w sprawie rodzaju koniecznych badań. Miasto nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne powikłania, do których dojść może po operacji. Nie pokrywa także kosztów związanych z ich leczeniem ani dodatkowych kosztów, jeśli badania ujawnią nieprzewidziane okoliczności. Mowa tu między innymi o ciąży czy ropnym zapaleniu macicy. 

Miasto finansuje zabiegi w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wrocław. Zasady określa Uchwała nr LXV/1693/23 Rady Miejskiej z Wrocławia z 9.02.2023 roku.

Zobacz też: We Wrocław Fashion Outlet zebrano ponad 1,2 tony ubrań. Akcja pomoże zwierzętom.

Tagi