Ładowanie

We Wrocławiu dostępne są zdroje uliczne, z których można korzystać, pijąc czystą i chłodną kranówkę za darmo.

Darmowa, świeża woda z ulicznych zdrojów dla mieszkańców

11 czerwca, 2023

We Wrocławiu dostępne są zdroje uliczne, z których można korzystać, pijąc czystą i chłodną kranówkę za darmo. Fot. MPWiK

We Wrocławiu dostępne są zdroje uliczne, z których można korzystać, pijąc czystą i chłodną kranówkę za darmo. Od kilku lat Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) promuje picie wody z kranu, zwłaszcza podczas wiosny i lata, kiedy ludzki organizm potrzebuje większej ilości płynów.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zdroje uliczne zlokalizowane są w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Wystarczy zabrać ze sobą bidon, aby zawsze mieć dostęp do świeżej i chłodnej wody, która świetnie ugasi pragnienie podczas zwiedzania Wrocławia.

Fot. MPWiK

W centrum miasta znajduje się 10 zdrojów, które zaprojektowane zostały z myślą o wygodzie użytkowania przez osoby w każdym wieku oraz osoby z niepełnosprawnościami. Woda może być nalewana do butelki czy bidonu, bądź spożywana bezpośrednio ze zdroju. Dodatkowo, z myślą o czworonogach, zainstalowano przy każdym z nich misy na odpowiedniej wysokości.

Zdroje uruchamiane są późną wiosną, gdy nie ma już zagrożenia gwałtownym spadkiem temperatur w nocy. Służą mieszkańcom do pierwszych przymrozów, a następnie zostają wyłączone i chronione przed zniszczeniem w okresie zimowym.

W przypadku zauważenia usterki lub niesprawności któregoś z zdrojów, zalecane jest zgłoszenie tego do biura obsługi klienta MPWiK pod numerem telefonu 71 34 09 655 lub e-mail: bok@mpwik.wroc.pl. Szybka reakcja pozwoli na naprawę urządzenia i zapewnienie jego sprawności dla innych użytkowników.

Tagi