7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Darmowe badania wzroku. Do kiedy można zgłosić gabinet?

WARTO PRZECZYTAĆ

W ramach Światowego Tygodnia Jaskry, już wkrótce ruszy VII edycja akcji “Polscy Okuliści Kontra Jaskra” i darmowe badania wzroku.

W dniach od 12 do 18 marca będzie można skorzystać z darmowego badania wzroku. Celem akcji jest zwiększenie wykrywalności jaskry we wczesnych stadiach choroby. W ramach akcji prowadzone będą bezpłatne badania profilaktyczne w tym kierunku. Dokładne terminy wizyt są ustalane indywidualnie przez każdą placówkę (należy wybrać gabinet, a następnie zarezerwować wizytę telefonicznie).

Gabinety i kliniki okulistyczne, które chcą przyłączyć się do akcji, mogą zgłosić się przez formularz rejestracyjny na stronie organizatorów. Rejestracja jest bezpłatna i trwa do 3 marca.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Lista gabinetów, które biorą udział w akcji, zostanie udostępniona na stronie Polskiego Towarzystwa Okulistycznego 6 marca o godzinie 11:00.

Darmowe badania wzroku w kierunku jaskry są dostępne dla pacjentów, którzy zarejestrowali się na wizytę. Gabinet może zaproponować odpłatnie dodatkowe badania, nieobjęte zakresem usługi badań przesiewowych.

Każdy, kto nie był u okulisty od roku, powinien wykonać profilaktyczne badanie wzroku. Wykrycie jaskry we wczesnych stadiach jest kluczowe, ponieważ pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia i uniknięcie całkowitej utraty wzroku.

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się m.in.:

  • wiek powyżej 40. roku życia,
  • choroby kardiologiczne,
  • obecność jaskry w rodzinie,
  • zaburzenia krążenia obwodowego,
  • życie w ciągłym stresie,
  • bóle głowy.

Ta profilaktyczna akcja jest szansą dla lekarzy i ich gabinetów na wyjątkową formę promocji, a dla społeczeństwa na ochronę i zachowanie zdrowia wzroku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI