1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Darmowy koncert organowy. 25 listopada zagra Maciej Lewandowicz

WARTO PRZECZYTAĆ

W bazylice św. Elżbiety ponownie będzie można usłyszeć koncert na odbudowanych organach Englera. Recital w wykonaniu Macieja Lewandowicza odbędzie się już jutro.

organy, koncert, muzyka, wrocław
fot. wroclaw.pl

Koncertowi organowemu w bazylice św. Elżbiety patronują prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego prof. Krystian Kiełb oraz proboszcz parafii garnizonowej pw. św. Elżbiety ks. prałat płk. Janusz Radzik. Piątkowy recital jest bezpłatny i nie obowiązują na niego wejściówki.

Wrocławianin koncertuje w Polsce i za granicą

Maciej Lewandowicz urodził się 28 września 1998 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego w klasie organów dr. hab. Piotra Rojka. Brał udział w kursach mistrzowskich w zakresie gry organowej prowadzonych przez prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Koisa, dr. Jarosława Tarnawskiego, dr. hab. Witolda Zabornego, dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka, dr. hab. Jarosława Wróblewskiego, dr Jadwigę Kowalską, Thierry’ego Escaicha, prof. dr. hab. Andrzeja Białko, prof. Elżbietę Karolak, prof. Umberta Forniego, prof. Martina Schmedinga i innych.

Wrocławski organista jest laureatem wielu nagród: wyróżnienia w XI Białostockim Festiwalu Młodych Organistów, I nagrody w XII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów, I nagrody w VIII Krakowskim Konkursie Młodych Organistów, III nagrody w konkursie organowym w ramach X Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”, I nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Feliksa Nowowiejskiego w VIII Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie (2017). Jest zdobywcą Złotego Lauru Młodego Organisty w Giżycku (2018). Otrzymał II nagrodę na konkursie organowym organizowanym w ramach Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego (2018), wyróżnienie na VI Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” (2018) oraz został laureatem II miejsca podczas VII edycji (2020) tego samego konkursu.

Maciej Lewandowicz koncertuje w kraju i za granicą, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Wielokrotnie był nagradzany stypendiami – Prezydenta Wrocławia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

Zobacz również:  Szanuj wodę – w ten sposób dbasz o zdrowie planety

Program koncertu 25 listopada 2022, godzina 19.00

Maciej Lewandowicz – organy
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Fantazja i fuga g-moll, BWV 542

Dietrich Buxtehude (1637–1707)
Ciaccona in e, BuxWV 160
Praeludium in g, BuxWV 148

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Allein Gott in der Höh sei Ehr, BWV 676

Dietrich Buxtehude (1637–1707)
Gelobet seist du, Jesu Christ, BuxWV 188

Hieronymus Praetorius (1560–1629)
Magnificat Primi Toni

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3