Ładowanie

Disney+ nakręci serial we Wrocławiu. Ruszyły zdjęcia do “Breslau”

14 maja, 2024

Źródło: Disney+ Polska, Facebook

Disney+ stworzy we Wrocławiu serial kryminalny “Breslau”. Wystąpią w nim docenieni w naszym kraju aktorzy i aktorki. To pierwsza polska produkcja oryginalna tej platformy.

Dzisiaj, 14 maja w Warszawie, Disney+ ogłosił, że ruszają zdjęcia do ośmiu odcinkowego serialu kryminalnego “Breslau”. To pierwsza polska produkcja oryginalna. Na ekranie zobaczymy między innymi Tomasza Schuchardta, znanego z takich produkcji jak  “Jesteś Bogiem” czy “Chrzest”. Obok niego wystąpi doceniona w kraju i poza jego granicami Agata Kulesza, która choćby za grę  “Róży” oraz “Idzie” zdobyła prestiżowe nagrody. W serialu zagra także Sandra Drzymalska, mająca na swoim aktorskim koncie takie filmy jak “IO” oraz “Filip”. Reżyserem nowej disneyowskiej produkcji, której akcja rozgrywać się będzie we Wrocławiu jest Leszek Dawid. W jego portfolio z kolei znalazły się “Jesteś Bogiem” i “Ki”. Magdalena Żakowska wraz z Bartoszem Janiszewskim stworzyli scenariusz. 

Akcja serialu, przewidzianego na osiem odcinków rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau. W mieście doszło do brutalnego morderstwa, którego zagadkę usiłuje rozwiązać komisarz Franz Podolsky. Zbliżają się też igrzyska olimpijskie, które potęgują presję na wyjaśnienie sprawy. 

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza – powiedziała Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

 Producentem serialu jest ATM Grupa, będąca największym niezależnym studiem produkcyjnym w kraju. Ich produkcje fabularne zdobyły wiele nagród. Między innymi “Wataha”, “Zachowaj spokój” czy “Absolutni debiutanci”. 

 Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz również: Festiwal teatralny „Dialog — Wrocław” wraca po przerwie.

Tagi