9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Dni Elektryfikacji w Tarczyński Arena. Zobacz zeroemisyjne samochody Toyoty

WARTO PRZECZYTAĆ

13 września na Tarczyński Arena Wrocław odbędzie się Beyond Zero – Dni Elektryfikacji. Organizatorem wydarzenia jest Toyota Centrum Wrocław. Tego dnia firma zaprezentuje wrocławianom najnowsze niskoemisyjne samochody swojej marki.

fot. materiały prasowe

Beyond Zero – Dni Elektryfikacji odbędzie się 13 września w przestrzeni konferencyjnej Tarczyński Arena Wrocław i będzie otwarte dla zwiedzających od 11.00 do 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Partnerem wydarzenia jest Katedra Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej oraz Miasto Wrocław.

Dni Elektryfikacji 2022

Podczas wydarzenia odwiedzający zobaczą m.in. Toyotę Mirai – rewolucyjny samochód wodorowy o zasięgu do 650 km, a także w pełni elektryczny bateryjny model bZ4X. Pojawi się też najnowszy crossover Toyoty – Corolla Cross z 5 generacją pełnej hybrydy oraz RAV4 z napędem hybrydowym typu plug-in. Do dyspozycji zwiedzających będzie również strefa eksperymentów, w której będą mogli przy wsparciu ekspertów naocznie przekonać się, m.in. jak powstaje wodór i jak działa hybryda. Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny, w trakcie którego eksperci japońskiego koncernu Toyota, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawiciele Miasta Wrocław porozmawiają o rozwoju niskooemisyjności oraz jej adaptacji we Wrocławiu. W rozmowie wezmą udział prof. dr hab. inż. Andrzej Kaźmierczak z Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej, Anna Kubicka z Toyota Centrum Wrocław, eksperci Toyoty oraz przedstawiciele Miasta Wrocław. Beyond Zero – Dni Elektryfikacji są wstępem do obchodzonego we Wrocławiu Europejskiego Tygodnia Elektromobilności 16-20.09.2022 r.

Niskoemisyjność ważna dla Wrocławia

Miasto dąży do obniżenia emisji i wspiera rozwój technologii, które mogą się do tego przyczynić.

Wrocław, będąc miastem inteligentnym, stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu. Mamy już pierwsze doświadczenia dotyczące testowania autobusu napędzanego wodorem i w dalszym ciągu wspieramy i jesteśmy zainteresowani rozwojem technologii, która realnie wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców. – mówił Robert Bednarski, Dyrektor ds. Smart City, w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Zobacz również:  Akademia Gastro szkoli restauratorów. Bezpłatne szkolenia uczą biznesu od podstaw

Toyota – lider elektromobilności

Marka Toyota od ponad 30 lat rozwija produkcję niskoemisyjnych samochodów, będąc liderem elektromobilności na świecie. Po sukcesie hybryd Toyota rozpoczęła kolejny etap elektryfikacji, którego charakter najlepiej oddaje hasło Beyond Zero, które oznacza „więcej niż zeroemisyjność”. Zakłada ono, że do 2050 roku Toyota osiągnie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju znacznie więcej niż tylko zerową emisję CO2. Celem jest by bilans wpływu Toyoty na środowisko wychodził na plus. Właśnie dlatego Toyota cały czas rozwija wszystkie rodzaje zelektryfikowanych napędów, aby stworzyć odpowiednie rozwiązania dla rynków, które nie mają dobrze rozwiniętej infrastruktury ładowania i nie są gotowe, by oprzeć swoją politykę energetyczną o odnawialne źródła energii.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI