9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Dobiega końca rekrutacja uzupełniająca do wrocławskich przedszkoli.

WARTO PRZECZYTAĆ

W tym roku, po rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli, pozostało ponad 650 wolnych miejsc na terenie całego Wrocławia. W sumie było ich blisko 1200. Lista zakwalifikowanych zostanie ogłoszona dzisiaj (24.06).

W rekrutacji przedszkolnej na rok 2022/2023 przygotowanych zostało ponad 6,1 tys. miejsc w 157 wrocławskich placówkach publicznych. Po pierwszym etapie rekrutacji zostało blisko 1200 wolnych miejsc. I na te miejsca prowadzona została rekrutacja uzupełniająca.

  • liczba miejsc w rekrutacji uzupełniającej – 1192
  • liczba zakwalifikowanych kandydatów – 540
  • liczba wolnych miejsc po rekrutacji uzupełniającej – 652

W drugim etapie brały udział dzieci, które nie zostały przyjęte do wymarzonego przedszkola, i których rodzice nie chcieli skorzystać ze wskazanego przez Urząd przedszkola (w I etapie), a także te, które nie brały udziału w I etapie.

Najpopularniejsze wrocławskie przedszkola w rekrutacji uzupełniającej (3-latki):

  • Przedszkole 136 przy ul. Glinianej – 42 podania na 1 priorytecie,
  • Przedszkole 15 przy ul. Wolskiej – 31 podań na 1 priorytecie,
  • Przedszkole 150 przy ul. Ignuta – 31 podań na 1 priorytecie.

Listy kandydatów zakwalifikowanych rodzice będą mogli sprawdzić, w przedszkolach biorących udział w rekrutacji uzupełniającej, na stronach internetowych placówek, oraz po zalogowaniu do systemu rekrutacji 24.06.2022 r. o godz. 14:00.

Nowe kryteria

Przypomnijmy, w tym roku rekrutacja do przedszkoli prowadzona jest w pełni elektronicznie. Nowym kryterium było posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław, który zastąpił dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację. Za jego posiadanie można było uzyskać 50 pkt.

Również więcej, bo 25 pkt. (dotychczas 10 pkt.), można było uzyskać za zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci, bądź dziecka posiadającego już rodzeństwo w danej placówce.

Ostateczne wyniki, z listą dzieci przyjętych i nieprzyjętych do placówek, ogłoszone zostaną 29 czerwca.

Zobacz również:  Pociągiem na Urbancard bez porozumienia. Miasto punktuje działania stron konfliktu

Więcej informacji na https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/formico-parents/main.action

Mat. pras. UM Wrocław

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI