10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Dolnośląski Festiwal Nauki po raz kolejny we Wrocławiu

WARTO PRZECZYTAĆ

25. Dolnośląski Festiwal Nauki rozpoczyna się 16 września i potrwa do 21 września. We Wrocławiu  zaplanowano 875 spotkań, warsztatów, wykładów i pokazów.

festiwal, nauka
fot. archiwum DFN

Dolnośląski Festiwal Naukowy obejmuje cały region. To aż 1275 ciekawych wydarzeń naukowych. W programie znalazły się spotkania z naukowcami jak również kryminalne zagadki SCI, eksperymenty chemiczne czy cyrk fizyczny. 16 września festiwal otworzy wykład online znanego językoznawcy prof. Jana Miodka.

– Z powodu utrzymującej się groźby zakażenia koronawirusem zrezygnowaliśmy z masowych wydarzeń. Bardzo nam przykro, lecz nie ma w programie Parku Wiedzy ani spaceru po Dzielnicy Czterech Wyznań oraz spotkania w Przylądku Nadziei. – informowała Jolanta Jackowska, dyrektor biura Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

25 edycja – jubileusz festiwalu

W tym roku Dolnośląski Festiwal Nauki obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji organizatorzy przygotowali Dolnośląskie Podcasty Nauki. To cykl 25 rozmów z naukowcami z różnych dziedzin. Odcinki są publikowane codziennie o godz. 7.00 przez cały wrzesień na kanałach YouTube, Spotify oraz na większości platform podcastowych.

W tym roku część wydarzeń zaplanowaliśmy specjalnie na późne popołudnie, aby mogły wziąć w nim udział osoby, które normalnie chodzą do pracy, a nie tylko uczniowie i osoby w wieku emerytalnym. Najbardziej aktualny program wydarzeń można ściągnąć w formie darmowej aplikacji lub na stronie internetowej Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. – informowała Jolanta Jackowska.

Program wydarzeń DFN i zapisy na spotkania dostępne są za pośrednictwem strony internetowej festiwalu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI