-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Dolnoślązacy z dyplomami Collegium Humanum. Sprawdź nazwiska!

WARTO PRZECZYTAĆ

Podczas tegorocznych wakacji ukazało się kilka artykułów opisujących warszawską uczelnię jako „kuźnię PiS-owskich kadr”. Sprawdziliśmy co to za uczelnia i którzy dolnośląscy politycy są jej absolwentami.

Collegium Humanum pod ostrzałem

Serię artykułów poświęconych Collegium Humanum rozpoczął Newsweek. W tygodniku można było przeczytać, że uczelnia to „maszynka do produkcji dyplomów MBA, które torują partyjnym nominatom drogę do państwowych posad”.

Władze uczelni zareagowały na publikacje medialne specjalnym oświadczeniem, a rektor Collegium Humanum, Paweł Czarnecki odnosił się do zarzutów w następujący sposób:

(…) Politycy stanowią jedynie ok. 5 procent wszystkich studentów na naszej uczelni. Co więcej, są to politycy wszystkich opcji. Oprócz nich w Collegium Humanum studiuje wiele znanych osób – w tym ludzie biznesu, sportu, sztuki – tłumaczył mediom.

Dolnoślązacy z dyplomem

Redakcji naszego portalu udało się ustalić kilka ciekawych nazwisk dolnośląskich i wrocławskich polityków, samorządowców, którzy studiowali na warszawskiej uczelni.

Na liście znajdują się zarówno pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego czy innych dolnośląskich instytucji i spółek.

Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa Dolnośląskiego, Piotr Koszarek, zastępca dyrektora Departamentu Marszałka Województwa Dolnośląskiego czy Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia oraz Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia – to lokalne przykłady absolwentów Collegium Humanum.

Absolwentem uczelni jest także Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który dyplom zrobił kilka lat temu czy Maciej Klóska, prezes dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, spółki podległej marszałkowi województwa.

Już tylko po wyżej wymienionych nazwiskach trudno uznać uczelnie za „kuźnię kadr pisowskich”.

Kadra wykładowców uczelni

Sprawę dodatkowo komplikuje przegląd kadry wykładowczej Collegium Humanum.

Na uczelni wykładają m.in. dr Alina Tabaka, absolwentka Apsley Business School London, która od ponad 25 lat współtworzy struktury zarządcze w NZOZ-ach, Marcin Skurzak, prawnik i lektor j. angielskiego, absolwent King’s College w Londynie  czy dr Ada Kostrz-Kostecka, wiceprezes Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Źródło: humanum.pl

Wśród wykładowców znaleźć można znane z telewizyjnego ekranu twarze, w tym m.in. redaktorów TVN24 Radosława Mroza i Witolda Tabakę, red. Jolantę Kucharską z TVN Biznes i Świat, ale także Adriana Klarenbacha z TVP Info. 

Listę wykładowców znaleźć można TUTAJ.

Zobacz również:  Gwardia sprawdzi formę ekipy z Bydgoszczy


WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI