Ładowanie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wesprzeć domy dziecka i mieszkające w nich maluchy? Poznaj listę potrzeb dzieciaków z całej Polski.

Domy dziecka czekają na twoją pomoc. Sprawdź listę potrzeb!

24 czerwca, 2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wesprzeć domy dziecka i mieszkające w nich maluchy? Poznaj listę potrzeb dzieciaków z całej Polski. Fot. Pixabay

Domy dziecka często nie mają wystarczających środków, by zaspokoić wszystkie potrzeby swoich wychowanków. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wesprzeć placówki i mieszkające w nich maluchy? Poznaj listę potrzeb dzieciaków z całej Polski.

Domy dziecka w całej Polsce opiekują się dziećmi i młodzieżą, które z różnych powodów nie mogą liczyć na opiekę rodziców. Ludzie odpowiedzialni za placówki robią, co mogą, by zapewnić swoim wychowankom wszystko, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju i poznawania świata, jednak często borykają się z ograniczonym budżetem. Brakuje środków na spełnienie marzeń dzieciaków, ale także na kupno podstawowych przedmiotów, takich jak podręczniki czy ubrania.

Dlatego właśnie równie ważne jest zaangażowanie społeczności. Możesz wesprzeć je, poprzez stronę domydziecka.org, gdzie znajdziesz listę aktualnych potrzeb poszczególnych placówek!

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Domy dziecka i ich potrzeby

Wielu ludzi angażuje się na różne sposoby, począwszy od indywidualnych datków finansowych, po wolontariat w placówkach opiekuńczych. Dobrą platformą, poprzez którą można nieść realną pomoc, jest strona internetowa domydziecka.org. Umieszczono na niej nie tylko listę placówek, ale przede wszystkim zorganizowano miejsce na wpisywanie potrzeb poszczególnych domów i rodzin (strona obejmuje również rodzinne domy dziecka).

Jak pomóc?

By pomóc wychowankom domów dziecka poprzez stronę domydziecka.org, należy wejść w zakładkę „lista potrzeb”, którą widzimy po prawej stronie. Placówki ogłaszają tam, czego aktualnie najbardziej potrzebują — są to np. przybory szkolne, ubrania, kosmetyki, sprzęty elektroniczne, a nawet wyjazdy wakacyjne. Można dostarczyć konkretne przedmioty lub przekazać pieniądze na ich kupno.

Potrzeby pogrupowane są w kategorie — oprócz tych pierwszej potrzeby, znajdziemy także zakładkę „marzenia”. Tutaj ogłaszane są te potrzeby, które może nie są najważniejsze, ale mogą wywołać na twarzy obdarowanej osoby szczery uśmiech. Widzimy tu prośby m.in. o książki kryminalne, rower, rolki czy trampolinę.

Lista potrzeb aktualizowana jest na bieżąco, na podstawie ogłoszeń placówek z całej Polski. Dzięki niej można skutecznie wesprzeć wychowanków domów dziecka.

Tagi