Ładowanie

Doświetlony Wrocław. Rozbudowa sieci oświetlenia to kluczowa, coroczna inwestycja

3 listopada, 2023

Fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Każdego roku ważny punkt na liście miejskich inwestycji stanowi rozbudowa sieci oświetlenia. Odpowiednio oświetlone ulice to większe bezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Gdzie trwają prace?

Jednym z najważniejszych aspektów miejskiego bezpieczeństwa po zmroku jest odpowiednie oświetlenie ulic, które gwarantują zamontowane latarnie. Co roku Wrocław inwestuje w dodatkowe doświetlenie miasta.

Właśnie zakończono doświetlanie na osiedlu Widawa. Przy ul. Grawerskiej zamontowano 12 latarni z energooszczędnymi oprawami LED. Również na Muchoborze Wielkim trwają podobne prace — na ul. Szarskiego, Knota i Trzebiatowskiego montowane są słupy z energooszczędnymi oprawami. Na liście miejsc do doświetlenia znajdziemy także wybrane lokalizacje przy ul. Gajowej, Wieczystej, Redyckiej, Kleczkowskiej, Przyjaźni, Grota – Roweckiego, Mościckiego i Ołtaszyńskiej. Zaprojektowane zostanie także doświetlenie pętli autobusowej na ul. Brodzkiej oraz przejść dla pieszych na ulicach Stabłowickiej, Mińskiej, Boguszewskiej, Złotnickiej, Grabiszyńskiej, Królewieckiej i Mokronoskiej.