Ładowanie

Wernisaż nowej ekspozycji w CK Agora już w piątek, 18 sierpnia. Na wystawie swoją botaniczną twórczość zaprezentuje Anastasia Kovaleva.

Droga Światła. CK Agora prezentuje botaniczną twórczość młodej artystki

13 sierpnia, 2023

Wernisaż nowej ekspozycji w CK Agora już w piątek, 18 sierpnia. Na wystawie swoją botaniczną twórczość zaprezentuje Anastasia Kovaleva. Artystka Anastasia Kovaleva zaprezentuje swoje prace w Centrum Kultury Agora. Fot. CK Agora

Wernisaż nowej ekspozycji w CK Agora już w piątek, 18 sierpnia. Na wystawie swoją botaniczną twórczość, która ukazuje ogromną różnorodność roślin, ich piękno i unikalne cechy, zaprezentuje Anastasia Kovaleva. Obowiązuje wstęp wolny.

Wernisaż nowej ekspozycji w CK Agora już w piątek, 18 sierpnia. Na wystawie swoją botaniczną twórczość zaprezentuje Anastasia Kovaleva.
Fot. CK Agora

W Centrum Kultury Agora 18 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż nowej wystawy Anastasii Kovalevy. Za pośrednictwem wystawy, białoruska artystka zachęci do zmiany spoglądania na otaczającą nas rzeczywistość. Pokaże, że coś bardzo zwyczajnego, co nierzadko bezwiednie, może stać się dziełem sztuki. Swoimi pracami Kovaleva chce zaangażować odbiorców w dostrzeganie różnorodności biologicznej, zwiększyć świadomość na temat problemów ekologicznych i zaktywizować do dbania o nasz świat.

Anastasia Kovaleva to absolwentka Wydziału Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich działaniach wykorzystuje przede wszystkim suszone rośliny, które zestawia ze sobą w najrozmaitszych kombinacjach. Jej obrazy łączą tradycyjną japońską technikę oshibana ze współczesną sztuką kolażu. Twórczość artystki była wielokrotnie nagradzana w Japonii, Korei i Stanach Zjednoczonych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wystawa organizowana w ramach cyklu „Ale sztuka!” – projektu dedykowanego młodym twórcom. CK Agora udostępnia swoją przestrzeń osobom rozpoczynającym swoją karierę na rynku artystycznym.

Tagi