Ładowanie

Drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli. Zostało 1700 miejsc

5 czerwca, 2024

Fot. UM Wrocławia

W środę, 5 czerwca, rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W pierwszym etapie dostało się 4650 dzieci (87%), z czego 4278 (92%) do przedszkola pierwszego wyboru. Obecnie dostępnych jest około 1700 wolnych miejsc.

 Rekrutacja odbywa się w pełni elektronicznie. W tym roku przygotowano około 6400 miejsc, w tym ponad 700 w trzech nowych placówkach otwieranych we wrześniu.

Dla nas to niezwykle ważne, że z roku na rok coraz wyższy odsetek dzieci przyjętych jest do przedszkoli pierwszego wyboru w I etapie rekrutacji. W tym roku to aż 92%. To między innymi dzięki temu, że we Wrocławiu od lat powstają nowe placówki – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Najchętniej wybierane przedszkola:

  • Przedszkole nr 111
  • Przedszkole nr 56
  • Przedszkole nr 149

Drugi etap rekrutacji – zasady

Drugi etap rekrutacji trwa od 5 czerwca, od godziny 12:00 do 7 czerwca, do godziny 15:00. Wnioski można składać elektronicznie, podając dane dziecka i rodziców. Należy wówczas wybrać trzy przedszkola, zaznaczyć spełniane kryteria oraz dodać załączniki. Wyniki kwalifikacji będą dostępne 20 czerwca, oficjalne wyniki zaś 25 czerwca.

Punkty rekrutacyjne

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, liczy się natomiast liczba punktów rekrutacyjnych. Dodatkowe punkty można z kolei zdobyć, posiadając status w programie Nasz Wrocław MAX (50 pkt) lub Nasz Wrocław (30 pkt). Programy te nagradzają rodziców rozliczających podatek PIT we Wrocławiu oraz posiadających stały meldunek. Program Nasz Wrocław MAX oferuje mieszkańcom dodatkowe korzyści za aktywne uczestnictwo w życiu miasta. Posiadacze aktywnego statusu w tym programie mogą liczyć na 50 dodatkowych punktów w rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych. Aby uzyskać ten status, rodzice muszą więc rozliczać podatek PIT we Wrocławiu oraz posiadać stały meldunek w mieście. Program Nasz Wrocław MAX oferuje również 22 bezpłatne wejściówki oraz zniżki w blisko 80 punktach na terenie Wrocławia. Jest to forma nagrody za wkład w rozwój miasta.

Nowe placówki

We wrześniu otwarte zostaną:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej (dla 1200 dzieci)
  • Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej (dla 1000 dzieci)
  • Przedszkole i żłobek przy ul. Rajskiej (dla 280 dzieci)

Rozpoczęła się również budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Zwycięskiej. Jego otwarcie miasto zaś planuje na 2026 rok.

Zobacz także: Moc atrakcji na Torze Wrotkarskim. Niebawem festyn SPARTAN SKATE.

Tagi