Ładowanie

Duszniki-Zdrój: Burmistrz miasta po wpłaceniu kaucji wychodzi z aresztu

11 sierpnia, 2023

Burmistrz miasta Duszniki-Zdrój wychodzi z aresztu. /Fot. duszniki.pl

Sąd Okręgowy w Świdnicy zdecydował o uchyleniu aresztu tymczasowego wobec Piotra L., burmistrza Dusznik-Zdroju i biznesmena Ryszarda S. Obaj muszą jednak wpłacić kaucję.

Sędzia Marzena Rusin-Gielniewska, rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy podjęła decyzję, że kaucja wynosić ma 500 tys. złotych w przypadku biznesmena i 100 tys. złotych dla burmistrza. Obaj oskarżeni objęci są nadzorem policyjnym i mają zakaz opuszczania kraju. Nie mogą również kontaktować się ze świadkami. Dodatkowo na burmistrzu ciąży również zakaz pełnienia funkcji publicznej, więc nie wróci do pracy.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Kłodzku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Dusznik-Zdroju Piotrowi Lewandowskiemu. Zarzut: przekroczenie uprawnień przy lokalnej inwestycji. Z ustaleń funkcjonariuszy CBA wynikało, że Piotr L. miał wydać korzystne dla inwestora decyzje na budowę obiektu hotelowego. Chodzi o 11-kondygnacyjny apartamentowiec Infiniti. Burmistrz miał przy tym współdziałać z Ryszardem S., znanym biznesmenem z Zieleńca, który również został aresztowany. Chodziło o to, że w 2014 r. zwiększono liczbę miejsc noclegowych z 300 do 1000. Zgodnie z prawem burmistrz powinien powiadomić o tym właścicieli sąsiednich działek, czego nie zrobił, tylko podjął decyzję.

Tagi