Ładowanie

Duża inwestycja mieszkaniowa na osiedlu Nowe Żerniki

admin 7 sierpnia, 2023

fot. Oleksandr Poliakovsky/wroclaw.pl

27 lipca 2023 r. firma ATAL S.A. złożyła w Urzędzie Miasta we Wrocławiu wniosek o pozwolenie na budowę zespołu czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych na działce przy al. Architektów na osiedlu Nowe Żerniki. W ramach inwestycji powstaną też: garaże podziemne, lokale usługowe oraz infrastruktura techniczna i drogowa.

Działka, na której ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe, źródło: GUNB

W październiku 2022 roku spółka deweloperska ATAL S.A. wygrała przetarg na zakup działki przy al. Architektów. Cena wywoławcza ustalona przez miasto Wrocław wynosiła 62 mln zł, ale ostatecznie nieruchomość została sprzedana za 62,3 mln zł. Firma ATAL S.A. stała się właścicielem terenu o łącznej powierzchni 39 818 metrów kwadratowych.  

Na działce przy al. Architektów deweloper chce wybudować zespół czterech budynków mieszkalnych wraz z garażami podziemnymi oraz lokalami usługowymi, infrastrukturą techniczną, drogową i zagospodarowaniem terenu. 27 lipca 2023 r. firma złożyła w tej sprawie wniosek w Urzędzie Miasta we Wrocławiu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Projekt architektoniczny inwestycji przygotuje architekt Leszek Rakoczy. Do tej pory inwestor nie podał szczegółów dotyczących przedsięwzięcia, a także nie przedstawił oficjalnych wizualizacji.

Zobacz też: Rozbiórka biurowca ZETO. Oświadczenie wydał prezydent Wrocławia

CZYTAJ WIĘCEJ:  Odkryto średniowieczne mury w podziemiach dawnej siedziby PKO BP
Tagi