Ładowanie

Trwa budowa ostatnich odcinków S3 na Dolnym Śląsku. Postęp jest widoczny, a niedługo będzie można szybko dostać się z Wrocławia do Czech.

Duży postęp prac na S3 na Dolnym Śląsku. Niedługo pojedziemy nią do Czech

14 lipca, 2023

Trwa budowa ostatnich odcinków S3 na Dolnym Śląsku. Postęp jest widoczny, a niedługo będzie można szybko dostać się z Wrocławia do Czech. Fot. GDDiKA

Trwa budowa ostatnich odcinków S3 na Dolnym Śląsku. Postęp prac widać gołym okiem, a już niedługo będziemy mogli w o wiele krótszym czasie dostać się z Wrocławia do Czech.

Droga ekspresowa S3 biegnie przez całą Polskę, od Bałtyku, aż po granicę z Czechami. Prace zmierzają ku końcowi – aktualnie trwa budowa dwóch ostatnich odcinków.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Jeden z nich to 16-kilometrowa trasa między Bolkowem a Kamienną Górą. Tu prace zakończą się w maju 2024 roku. Wcześniej zobaczymy gotowy odcinek między Kamienną Górą a czeską granicą. Ma 15 km, a prace nad nim zakończą się w drugiej połowie 2023 roku.

Dzięki budowie odcinków zlokalizowanych na Dolnym Śląsku, wrocławianie w szybki sposób będą mogli zostać się do Czech. Projekt i budowa ostatnich dwóch odcinków to kwota liczona w miliardach – ok. 2,4 mld zł. Za zadanie odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tagi