-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Działka przy Tarczyński Arena szuka kupca. Od lat jest niezagospodarowana

WARTO PRZECZYTAĆ

Miasto po prawie 10 latach znów wystawi na sprzedaż działkę przy Tarczyński Arena. Niezagospodarowany teren na Maślicach nazywany jest przez wrocławian „dziurą Solorza” i ma powierzchnię 5,5 h. Możliwe, że na tym terenie staną 120-metrowe wieżowce.

Dokument z mapką działki przy Tarczyński Arena. Fot. UM Wrocławia

Działka przy ul. Królewieckiej na Maślicach od lat stoi pusta. W 2009 r. Zygmunt Solorz, założyciel Polsatu, firmował budowę galerii handlowej. Powstały wykopy pod budynek, ostatecznie jednak plany te nie weszły w życie. Teren przeszedł w ręce miasta. Bezskutecznie szukano inwestora, ostatni raz próbowano w 2013 roku.

Nieruchomość posiada duży potencjał inwestycyjny. Lokalizacja powoduje, że teren zawsze był w zainteresowaniu potencjalnych inwestorów. Obecnie miasto nie prowadzi rozmów z inwestorami, ale wierzymy, że z chwilą pojawienia się oferty na giełdzie nieruchomości wraz z podaną ceną pojawią się potencjalni nabywcy – informuje Marcin Obłoza z Biura Prasowego Urzędu Miasta Wrocławia.

Co powstanie na działce przy stadionie?

Miasto planuje ogłoszenie przetargu w pierwszej połowie 2023 r. Cena wywoławcza nie jest jeszcze ustalona. Według założeń wyniesie około 50 mln zł netto. Nowy właściciel zdecyduje o zagospodarowaniu działki, obowiązujący plan miejscowy przewiduje tam m.in.:

  • handel detaliczny,
  • gastronomię,
  • usługi rozrywki,
  • obiekty kulturalne, kongresowe i konferencyjne, wystawienniczo-targowe,
  • hotele,
  • kryte urządzenia sportowe,
  • wieżowce o wysokości do 120 metrów.

Obecnie na terenie „dziury Solorza” znajduje się staw, w którym zagnieździły się ptaki i zwierzęta wodne, także te pod ochroną. Część mieszkańców Maślic nie chce zmiany formy tego terenu, a część jest przychylna pomysłowi sprzedaży terenu. Najczęściej pojawiają się głosy mówiące, że mógłby powstać tam basen, także w formule: basen plus staw.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI