6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Dzieci poznały wrocławską zajezdnię. W sobotę odbyła się pierwsza odsłona ferii z MPK

WARTO PRZECZYTAĆ

18 lutego najmłodsi mieszkańcy Wrocławia odwiedzili zajezdnię autobusową przy ul. Obornickiej we Wrocławiu. Na uczestników wydarzenia czekało dużo atrakcji. Kolejna tura ferii już jutro i w niedzielę!

18 lutego najmłodsi mieszkańcy Wrocławia odwiedzili zajezdnię autobusową przy ul. Obornickiej we Wrocławiu.
Ferie z MPK, fot. MPK Wrocław

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W minioną sobotę, 18 lutego kilkadziesiąt dzieci miało okazję poznać MPK „od kuchni”. Uczestnicy wydarzenia spędzili dzień na zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej we Wrocławiu, gdzie zwiedzili zabytkowy autobus „Ogórek”. Najmłodsi mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca kierowcy oraz przekonać się, jak funkcjonuje miejska zajezdnia.

Najmłodsi, pod czujnym okiem instruktorów, animatorów i maskotek MPK, przejechali się autobusem, odwiedzili halę pozjazdową i stację paliw i mogli przez parę godzin poczuć się jak drużyna MPK. Na zajezdni było edukacyjnie, gwarno i bardzo radośnie! – komentuje spotkanie MPK Wrocław.

Zobacz też: Ekologiczny transport we Wrocławiu. Powstaje stacja do tankowania wodoru

2 tura ferii z MPK

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników, dlatego MPK postanowiło uruchomić dodatkowy termin. Oprócz 25 lutego (sobota), ferie odbędą się też dzień później – 26 lutego (niedziela). Niestety nie ma już wolnych miejsc na spotkania w zajezdni.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI