Ładowanie

Wrocławskie Inwestycje testują torowisko, sieć trakcyjną, perony przystankowe oraz sygnalizację świetlną na TAT na ulicy Strzegomskiej.

Dzieje się na ulicy Strzegomskiej! Trwają testy TAT na Nowy Dwór

22 sierpnia, 2023

Wrocławskie Inwestycje testują torowisko, sieć trakcyjną, perony przystankowe oraz sygnalizację świetlną na TAT na ulicy Strzegomskiej. Testy na TAT, fot. Wrocławskie Inwestycje

Wrocławskie Inwestycje testują torowisko, sieć trakcyjną, perony przystankowe oraz sygnalizację świetlną na TAT na ulicy Strzegomskiej. Już wkrótce trasa zostanie oddana do użytku i pojadą nią tramwaje!

Testy na TAT, fot. Wrocławskie Inwestycje

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór ma zakończyć się we wrześniu 2023 roku. To wielka inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu, która znacząco ułatwi pasażerom dotarcie na Nowy Dwór z centrum miasta. 22 lipca do użytku został oddany nowy wiadukt, po którym jeżdżą już autobusy. 3 września trasą pojadą także tramwaje. Obecnie trwają testy torowiska, sieci trakcyjnej, peronów przystankowych i sygnalizacji świetlnej na ulicy Strzegomskiej.

Testy na TAT, fot. Wrocławskie Inwestycje

TAT na Nowy Dwór to nie tylko nowe torowisko tramwajowe i pętla tramwajowo-autobusowa. W ramach zadania powstały także drogi rowerowe, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz liczne nasadzenia. Na 7-kilometrowej trasie znajduje się 15 par przystanków. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej, jej całkowity koszt to 386 mln zł.

Tagi