Dzień Otwarty MPK Wrocław już 25 czerwca. Święto komunikacji miejskiej na Zajezdni Tramwajowej Borek

0
58

Już 25 czerwca w godz. 10.00 – 15.00 na terenie Zajezdni Tramwajowej Borek we Wrocławiu odbędzie się kolejny Dzień Otwarty MPK. Największa wrocławska impreza z komunikacją miejską w roli głównej co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne po raz kolejny przygotowało moc atrakcji dla całych rodzin.

Dni otwarte we Wrocławskiej zajezdni Borek. /Fot. Mat. pras. UM Wrocław

Zajezdnia Tramwajowa Borek przy ulicy Powstańców Śląskich 209 będzie pełna kapitalnych atrakcji. Pięciogodzinna impreza zacznie się w ostatnią sobotę czerwca o godzinie 10.00. Na rozrywkę mogą liczyć wszyscy goście bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i na fakt, czy bardziej interesują ich autobusy czy tramwaje. Albo czy są stałymi pasażerami wrocławskiego MPK, czy może z transportu publicznego korzystają od czasu do czasu. Wstęp na Dzień Otwarty jest wolny.

– Komunikacyjna fiesta w stylu radosnego pikniku coraz bliżej. Na ten dzień czekamy cały rok! Uwielbiamy, gdy bramy naszych zajezdni wypełniają tłumy uśmiechniętych wrocławian i przyjezdnych – tych młodszych, jak i starszych. Dlatego z radością zapraszamy na największą rodzinną imprezę z komunikacją miejską w roli głównej – zachęca Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin.

MPK Wrocław kojarzy się w pierwszej kolejności z przewozami, dlatego goście Dnia Otwartego będą mogli wejść w rolę motorniczego i usiąść za sterami tramwaju. Oczywiście, pod okiem instruktora. Szkoleniowym wagonem stanie się wówczas dwukierunkowy tramwaj Skoda 19T.

Widzowie obejrzą też wystawę zabytkowego taboru liczącego sobie dziesiątki lat. Pojawią się chociażby Jaś i Małgosia czy Enusia, a więc tramwaj typu N. Nie zabraknie także unikalnego składu trójwagonowego.

Dni otwarte we Wrocławskiej zajezdni Borek. /Fot. mat. pras. UM Wrocław

Większość atrakcji rozegra się w Zajezdni Tramwajowej Borek, ale nie tylko ona weźmie udział w Dniu Otwartym. MPK Wrocław pomyślało także o fanach komunikacji autobusowej. Z Borka będą mogli się oni dostać na zajezdnię przy ulicy Obornickiej na pokładzie popularnych autobusów Jelcz 043, czyli  „ogórków”, zwiedzić obiekt i dowiedzieć się wszystkiego o logistyce komunikacji. A potem wrócić do centrum wydarzeń na Borku.

Zobacz również:  Świdnica: Przed nami LII sesja Rady Miejskiej

Tam wśród atrakcji pojawią się także te od partnerów Dnia Otwartego – nie zabraknie Ekostraży, wystawy Wrocławia w mikroskali Kolejkowa ze specjalnymi akcentami MPK Wrocław, koncertów czy zabaw z reprezentacjami klubów sportowych – między innymi piłkarskiego Śląska czy Śląska koszykarskiego, czyli świeżo upieczonych mistrzów Polski.

Impreza ma charakter rodzinny. Nie obędzie się więc bez strefy food trucków z kuchnią z różnych stron świata, strefy chillout dla starszych i specjalnej strefy zabaw dla młodszych – na czele z dmuchańcami, malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi czy fotobudką, która tę rozrywkę uwieczni.

Jednocześnie w szale zabaw nie zapomnimy o tym, co dzieje się u naszych sąsiadów. Będzie więc zbiórka darów dla Ukraińców i szansa na ludzkie odruchy – każdy będzie mógł zostawić podarek od siebie w specjalnym tramwaju ustawionym przed zajezdnią.

Mat. pras. UM Wrocław.