Ładowanie

Dziś ostatni sparing Śląska Wrocław [TRANSMISJA]

15 lipca, 2023

 

Ostatni sparing podczas okresu przygotowawczego WKS rozegra w Niemczech. Dziś Śląsk Wrocław o godzinie 14.00 zmierzy się z FC Erzgebirge Aue.

Za wrocławianami kilka tygodni przygotowań. Do wspólnych treningów Śląsk powrócił 19 czerwca (wcześniej piłkarze wykonywali ćwiczenia indywidualne). Od tamtej pory drużyna Jacka Magiery rozegrała pięć meczów kontrolnych – kolejno z Jaworzanką Jawor (8:0), Miedzią Legnica (0:0), KKS-em Kalisz (3:2), GKS-em Tychy (1:2) i SFC Opavą (0:1).

Ostatnim spotkaniem przed startem sezonu będzie mecz z niemieckim FC Erzgebirge Aue. To zespół z trzeciego poziomu rozgrywkowego w Niemczech, który w swojej 77-letniej historii niemal 40 sezonów występował na nawyższym poziomie rozgrywkowym, trzykrotnie zdobywając mistrzostwo NRD, a pięciokrotnie rywalizując w europejskich pucharach. Ostatnie lata spędził głównie w 2. Bundeslidzie, ale po spadku w sezonie 2021/22 gra jak na razie na trzecim poziomie.

Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Aue, w sobotę, 15 lipca, o godz. 14.00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi niemiecki klub na swoim kanale YouTube – będzie ją można za darmo oglądać również w Polsce. Transmisja poniżej:

W kolejny weekend ruszają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Pierwszy mecz Śląska zaplanowano na poniedziałek, 24 lipca. WKS na wyjeździe zagra z Koroną Kielce.