Ładowanie

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) informuje o nowej metodzie działania oszustów

Dzwoni do Ciebie nr 801 055 055? To oszuści!

26 sierpnia, 2023

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) informuje o nowej metodzie działania oszustów Fot. Zdjęcie ilustracyjne envato

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) alarmuje o nowej metodzie działania oszustów. Osoby podszywające się za “urzędników skarbowych” dokonują połączeń telefonicznych z numeru 801 055 055, informując o rzekomych zaległościach w opłaceniu podatku przez pracodawcę podatnika.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W trakcie rozmowy starają się wyłudzić informacje dotyczące uzyskiwanego wynagrodzenia oraz numer rachunku bankowego, na który to wynagrodzenie jest wypłacane.

Z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu napływają komunikaty, że Krajowa Informacja Skarbowa oraz inne urzędy skarbowe nie przeprowadzają takich telefonicznych weryfikacji rozliczeń pracodawców. Również nie pozyskują w ten sposób danych o dochodach podatników. Zatem takie działanie jest jednoznacznie zakwalifikowane jako oszustwo.

W przypadku podania danych oszustom, zalecane są następujące kroki:

  1. Należy jak najszybciej skontaktować się z własnym bankiem i poinformować o zaistniałej sytuacji.
  2. Należy zmienić hasło dostępu do bankowości internetowej.

Jeśli doszło do wyłudzenia środków finansowych lub jeśli oszuści uzyskali dostęp do wrażliwych danych, zalecane jest zgłoszenie tego zdarzenia na policję.

Podatnicy są zachęcani do zachowania ostrożności i niepodawania informacji osobistych czy bankowych nieznajomym osobom telefonicznie.

Tagi