Ładowanie

Kiedyś był tu dziki, błotnisty parking. Zobacz, jak zmieniło się podwórko przy ul. Hubskiej 109 dzięki roślinności.

Efekty nasadzeń widać gołym okiem. Podwórko przy ul. Hubskiej wygląda znacznie lepiej

21 lipca, 2023

Kiedyś był tu dziki, błotnisty parking. Zobacz, jak zmieniło się podwórko przy ul. Hubskiej 109 dzięki roślinności. Fot. ZZM Wrocław

Kiedyś był tu dziki, błotnisty parking, wydeptany i rozjeżdżany przez samochody. Dziś, dzięki regularnie prowadzonym we Wrocławiu nasadzeniom, powstał zielony zakątek. Zobacz, jak zmieniło się podwórko przy ul. Hubskiej 109 dzięki roślinności.

Kiedyś był tu dziki, błotnisty parking. Zobacz, jak zmieniło się podwórko przy ul. Hubskiej 109 dzięki roślinności.
Tak wyglądał teren przed posadzeniem roślin. Fot. ZZM Wrocław

Dwa klony zwyczajne i 640 sztuk ciernistych krzewów ognika szkarłatnego w odmianie „Kuntayi” chroni ogrodzenie, które zapobiega rozjeżdżaniu roślin przez samochody. Nasadzenia prowadzone były jesienią 2022 roku, a teraz widać realne efekty — podwórko prezentuje się znacznie lepiej.

Stworzenie nowego zieleńca wymagało wymiany gruntu — zastane podłoże było zanieczyszczone i zagęszczone przez lata poruszania się samochodów. Po posadzeniu roślin teren wygrodzono drewnianymi słupkami — pomoże to ochronić nasadzenia przed zniszczeniem. Wszystko rośnie w tempie ekspresowym, jak na drożdżach. Cieszy nas szczególnie fakt, że mieszkańcy Hub mogą już w pełni podziwiać ten nowy kawałek zieleni, który jest doskonale widoczny z okien — podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wrocław dba o nasadzenia, a wybierając rośliny, kieruje się wiedzą o tym, które z nich najlepiej poradzą sobie w miejskich warunkach. Nowopowstały kawałek zieleni nie tylko umila widoki z okna okolicznym mieszkańcom, ale także stanowi dom dla owadów i ptaków.

Tagi