-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Ekologiczny piknik na Targowisku Niedźwiedzia. Zobacz jak nie marnować!

WARTO PRZECZYTAĆ

W sobotę, 10 września, Wrocław i Targowisko Niedźwiedzia pokażą, jak nie marnować! Ekologiczny piknik z atrakcjami odbędzie się przy ul. Niedźwiedziej 1, naprzeciwko Magnolii Park. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Piknik potrwa od godziny 12.00 do 14.00. W jego trakcie nastąpi otwarcie lodówki przy ul. Niedźwiedziej 1, do której mieszkańcy będą mogli przynosić jedzenie, oraz skorzystać z zostawionych w niej produktów. Powstała z inicjatywy społeczności targowiska i miasta, przy wsparciu Firmy Whirpool Corporation. Takie punkty tworzone są w myśl zasady zero waste, która zakłada m.in. zmniejszenie marnowania żywności.

Atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci

Ekologiczny piknik jest wydarzeniem skierowanym do osób w każdym wieku. Doskonale będą się na nim bawić także rodziny z dziećmi. Jest to również świetna okazja, by doedukować się w tematach ekologicznych.

Odwiedzający będą mogli zdegustować lokalne produkty, uczestniczyć w pogadance z pszczelarzem, w warsztatach wykorzystywania owoców i warzyw oraz obejrzeć pokaz wypiekania pizzy i bułek. Dowiedzą się jak dać ubraniom i zabawkom drugie życie. Na najmłodszych czekają gry i zabawy.

„Targowiska nie marnują”

Celem akcji jest stworzenie jednego miejsca, które pomogłoby w niemarnowaniu żywności. Do punktu można przynieść owoce, warzywa, nabiał, pieczywo, soki, produkty suche jak kasza, mąka czy ryż. Na Niedźwiedziej zbierane będą także nakrętki i baterie.

Wykorzystując potencjał placów targowych, rozpoczynamy akcję „targowiska nie marnują” od Niedźwiedziej. Wiemy od zarządców innych bazarów, że sporo żywności, szczególnie owoców i warzyw pozostaje do wykorzystania i chętnie przyłączą się do inicjatywy niemarnowania żywności, tworząc takie miejsca na swoich placach – mówi Edyta Niebiańska z Biura Rozwoju Gospodarczego, Urzędu Miejskiego Wrocławia, pomysłodawczyni nowej akcji na targowiskach.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI