9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Ekologiczny transport we Wrocławiu. Powstaje stacja do tankowania wodoru

WARTO PRZECZYTAĆ

We Wrocławiu powstanie stacja do tankowania wodoru. To pierwszy taki obiekt w stolicy Dolnego Śląska. Miasto w ten sposób zmierza do ekologicznego, zeroemisyjnego transportu publicznego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wodór przez wielu nazywany jest paliwem przyszłości. W przeciwieństwie do standardowych pojazdów te wodorowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wytwarzają spalin. Na jednym tankowaniu, które nie trwa wiele dłużej niż napełnienie baku benzyną, mogą pokonać dystans nawet kilkuset kilometrów. Teraz, pierwszy raz stacja do tankowania wodoru powstanie we Wrocławiu.

— Właśnie wydaliśmy pozwolenie na budowę pierwszej we Wrocławiu stacji tankowania wodoru. Inwestycja powstanie przy ul. Obornickiej. To realny krok w stronę budowy zeroemisyjnego transportu publicznego. Wodór jest przyszłością motoryzacji, a my we Wrocławiu na tę przyszłość będziemy gotowi — poinformował na Facebooku wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur.

Autobus wodorowy jeździł testowo po Wrocławiu

W roku 2022 we Wrocławiu testowany był polski autobus wodorowy NesoBus. Nowoczesny, ekologiczny pojazd z rur emituje parę wodną zamiast spalin, oczyszczając jednocześnie powietrze. Tego typu autobusy mogą być przyszłością zrównoważonego transportu miejskiego.

Przeczytaj również: Polski autobus wodorowy będzie woził pasażerów po Wrocławiu

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI