Ładowanie

Ekosystem zleca częstsze opróżnianie pojemników BIO

19 maja, 2024

Fot. Ekosystem

Od 15 maja mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się częstszych odbiorów odpadów BIO. Spółka Ekosystem, odpowiedzialna za gospodarkę odpadami w mieście, zleciła podwykonawcom opróżnianie brązowych pojemników przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Decyzja o częstszym opróżnianiu pojemników BIO jest szczególnie istotna w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury sprzyjają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Brązowe pojemniki służą do gromadzenia resztek jedzenia, obierek, zepsutych warzyw i owoców, fusów z kawy i herbaty, liści, roślin, zwiędłych kwiatów oraz rozdrobnionych gałęzi. Nie można w nich umieszczać kości, odchodów zwierząt, popiołu z węgla, ziemi, kamieni, kurzu z odkurzacza, włosów, sierści ani impregnowanego drewna.

Kontenery na odpady po pielęgnacji zieleni

Ekosystem przypomina zarządcom nieruchomości o możliwości zamówienia dodatkowych kontenerów na odpady pochodzące z pielęgnacji zieleni. Zasada ich zamawiania jest podobna jak w przypadku kontenerów na odpady wielkogabarytowe. Są one podstawiane na wniosek zarządcy lub rady osiedla w miejscach ogólnodostępnych, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli z nich skorzystać, a wykonawca mógł bez problemu odebrać zapełniony kontener.

Tagi