Ładowanie

Elektryczny Mercedes e-Citaro testowany na liniach aglomeracyjnych

9 maja, 2024

Fot. UM Wrocławia

Testów elektryków ciąg dalszy. Mercedes e-Citaro, znany z linii K, jednakże w mniejszej, dwudrzwiowej wersji, będzie testowany na podwrocławskich liniach aglomeracyjnych.

Fot. UM Wrocławia

Przejechać się elektrycznym Mercedesem będzie można w dniach od 9 do 26 maja 2024 roku na liniach obsługujących gminę Miękinia i wrocławską Leśnicę, czyli 117, 123, 137, 138, 923, 938. Testy odbywają się w ramach przygotowań do ogłoszenia nowego przetargu na obsługę komunikacyjną gminy Miękinia.

Nie ustajemy na drodze wzmacniania komunikacji zbiorowej w aglomeracji i samym Wrocławiu. Robimy to, mając na względzie zarówno komfort i bezpieczeństwo pasażerów, jak i wygodę pracy kierowców. Stąd obecność systemów wspomagających manewry skręcania, zmniejszających ryzyko poślizgu oraz aktywnego asystenta hamowania, ostrzegającego przed kolizjami – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, Dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Gdzie pojawi się elektryczny autobus?

  • na liniach 117, 123 i 137 będzie pojawiał się w weekendy,
  • na liniach 138, 923 i 938 w dni robocze, z dodatkowymi kursami w soboty w przypadku 938.

Mercedes E-citaro wyposażony jest w nowoczesne systemy zwiększające bezpieczeństwo takie jak Sideguard Assist 2 czy elektroniczny system stabilizacji. Posiada także czujnik deszczu, automatyczne światła mijania, funkcję doświetlania skrętu, wspomaganie hamowania (BAS) oraz system Preventive Brake Assist 2.