Ładowanie

Konkurs European Property Awards, zwany „architektonicznymi Oskarami”, docenił tegoroczne polskie inwestycje za ciekawe lokalizacje, ekologiczne rozwiązania, a także harmonijną syntezę historii i współczesności.

European Property Awards wręczone. Wrocław wśród nagrodzonych

26 lipca, 2023

Konkurs European Property Awards, zwany „architektonicznymi Oskarami”, docenił tegoroczne polskie inwestycje za ciekawe lokalizacje, ekologiczne rozwiązania, a także harmonijną syntezę historii i współczesności. Fot. materiały Gradi Invest

Konkurs European Property Awards, zwany „architektonicznymi Oskarami”, docenił tegoroczne polskie inwestycje za ciekawe lokalizacje, ekologiczne rozwiązania, a także harmonijną syntezę historii i współczesności.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Jurorzy, którzy ocenili zgłoszenia na podstawie wzornictwa, jakości, użytkowości, innowacyjności, oryginalności oraz zaangażowania w zrównoważony rozwój, wybrali najlepsze projekty, które pokażą światu, jak zrównoważone i innowacyjne może być polskie budownictwo.

Rozdane zostały liczne nagrody dla różnych firm i deweloperów, ale warto podkreślić wyjątkowe osiągnięcie Wrocławia. Apartamenty Central Park, dewelopera Gradi Invest, triumfowały w dwóch kategoriach dotyczących obiektów wielofunkcyjnych – Best Mixed Use Development i Best Mixed Use Architecture. Co więcej, Wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak zdobyło nagrodę w kategorii Architecture Multiple Residence za projekt Atal Warta Towers w Poznaniu.

Apartamenty Central Park Wrocław zlokalizowane są na Kępie Mieszczańskiej i oferują mieszkania o powierzchni od 28 do 258 m kw. Wyróżnia je wiele nowoczesnych rozwiązań, w tym usługa concierge, SPA, siłownia i postarzalnia win, a także zielone dachy, patio z wodospadem oraz technologia zamkniętego cyklu obróbki wody i wentylacja z odzyskiem ciepła. Wystrój wnętrz zasługuje na osobne wyróżnienie – zielone przestrzenie zaprojektowane przez Dorotę Szlachcic tworzą harmonijne połączenie z zabytkową cegłą, dodając temu innowacyjnemu projektowi ciepła i charakteru.

Wspomniane Atal Warta Towers to 18-kondygnacyjny budynek mieszkalny, który powstał w Poznaniu. Na jego atrakcyjność wpływa nie tylko nowoczesny design, ale i lokalizacja w centrum miasta.

Cavatina Holding, firma z Katowic, zdobyła nagrodę w kategorii Best Office Architecture za projekt Grundmanna Office Park, a także w kategorii Residential High Rise Development za powstające we Wrocławiu Quorum Apartments.

Niewątpliwie, tegoroczne European Property Awards pokazały, jak daleko Polska zaszła w kwestii architektury i designu wnętrz. Rozważne podejście do przestrzeni miejskiej, zrównoważone rozwiązania i respekt dla historii stały się podstawą dla tworzenia nowoczesnych, funkcjonalnych i estetycznie atrakcyjnych budynków. Polskie projekty, które zdobyły nagrody w tym roku, są dowodem na to, że nasz kraj może konkurować na arenie światowej, tworząc inwestycje, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także służą społeczności i środowisku.

Tagi