Ładowanie

Po wykonaniu ekspertyzy Trzonolinowca okazało się, że budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Obiekt czeka naprawa albo wyburzenie.

Ewakuacja Trzonolinowca wstrzymana. Konieczna będzie szczegółowa kontrola

Joanna Bim 28 lipca, 2023

Po wykonaniu ekspertyzy Trzonolinowca okazało się, że budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Obiekt czeka naprawa albo wyburzenie. Wrocławski Trzonolinowiec, fot. Piotr Karpiewski/Wikipedia

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przekazał, że ekspertyza techniczna wrocławskiego Trzonolinowca nie jest wiarygodna. „Opracowanie nie uzasadnia zalecenia opróżnienia budynku” – wskazuje PINB.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zarządca Trzonolinowca przy ul. Kościuszki 72 we Wrocławiu jest zobligowany jeszcze raz przeprowadzić kontrolę budynku. We wcześniejszej ekspertyzie wykryto szereg nieścisłości. Uznano, że opracowanie m.in. „nie ustala sposobu usunięcia nieprawidłowości”, a także „nie zawiera sprawdzenia rzeczywistego stanu poszczególnych elementów konstrukcyjnych, w szczególności lin nośnych” przez co nie może być nazwane ekspertyzą. W związku z nowymi zalecaniami ewakuacja mieszkańców zostaje wstrzymana. W poniedziałek (31 lipca) odbędzie się zebranie Wspólnoty Mieszkaniowej.

Zarządca budynku działający dla Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Kościuszki 72 we Wrocławiu musi teraz należycie przeprowadzić kontrolę polegającą na ocenie stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego oraz wykonać ekspertyzę techniczną dotyczącą stanu technicznego elementów konstrukcyjnych budynku – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zobacz też: Skradziono elektryczne rowery. Sklep wyznaczył nagrodę dla znalazcy

CZYTAJ WIĘCEJ:  Trasa komunikacji zbiorowej na Jagodno. Zobacz wizualizacje
Tagi