6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Fałowski z kontraktem w Śląsku Wrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Krzysztof Fałowski, obrońca z zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów U17 Śląska Wrocław podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z WKS-em. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2023/2024.

15-letni Fałowski związał się umową ze Śląskiem

15-letni obrońca występuje w drużynie CLJ U17, a jego nominalna pozycja to środek defensywy. – Zawodnik wpisuje się w profil środkowego obrońcy, ma bardzo dobre warunki fizyczne i motoryczne, jest piłkarzem o dobrym poziomie kontroli nad piłką, a także skutecznie sobie radzi w defensywie w pojedynkach jeden na jednego.

– Cieszymy się, że Krzysztof robi kolejny krok w swojej karierze i mamy nadzieję, że podpisanie profesjonalnej umowy będzie dla niego bodźcem do jeszcze intensywniejszej pracy. To zawodnik bardzo perspektywiczny, który na co dzień ciężko pracuje i wykazuje systematyczny progres w procesie szkolenia. Swoją postawą i przygotowaniem zasłużył na wybrane treningi i mecze w starszej kategorii wiekowej, w zespole CLJ U19 u trenera Janusza Góry. Nie można zapominać także o tym, że to reprezentant Polski U16 – przyznaje Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego w Śląsku Wrocław.

Fałowski otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry, które odbędzie się w dniach od 15 do 17 lutego w Siedlcach.

Fałowski WKS Śląsk

Fałowski jest podstawowym zawodnikiem zespołu CLJ U17 – wystąpił w 16 z 17 meczów, za każdym razem w podstawowym składzie. Wrocławianie po rundzie jesiennej zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 zwycięstw, 2 remisów i 7 porażek.

– Gratuluję podpisania umowy z klubem. Myślę, że jest to wyraz docenienia przez Śląsk jego postawy oraz czynionych postępów. Jestem przekonany, że teraz Krzysztof nie spocznie na laurach, a kontrakt będzie motywacją do jeszcze większego wysiłku w procesie rozwoju piłkarskiego oraz edukacyjnego – zaznacza trener drużyny Śląska U17 Paweł Schmidt.

– Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu w Śląsku to dla mnie ważne wydarzenie. To również ogromna motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach oraz podczas meczów. Cele na najbliższy czas? Chciałbym rozgrywać jak najwięcej minut w lidze oraz zadebiutować w zespole CLJ U19 – mówi Krzysztof Fałowski.

Zobacz również:  Wrocławianie otrzymają paczki Dobrych Relacji. Pierwsze pakunki trafiły już do potrzebujących

Kontrakt z zawodnikiem został zawarty do końca czerwca 2024 roku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI