Ładowanie

Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich i wyjątkowe warsztaty dla młodych aktorów

23 marca, 2024

Fot. mat. organizatora

Jeszcze przez tydzień możesz przesłać swój monodram do Centrum Kultury Agora, aby wziąć udział w 23. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich. Nabór trwa do 29 marca. Na uczestników czekają wyjątkowe warsztaty teatralne!

Fot. mat. organizatora

23. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich trwać będzie we Wrocławiu 26 i 27 kwietnia. FeTA to nie tylko przyjazny i kameralny przegląd oraz konkurs z nagrodą finansową w wysokości 7000 PLN, to także wystawa o Teatrze Polskim w Podziemiu oraz warsztaty teatralne z jednym z jurorów festiwalu, które stanowią ważny element programu.

Warsztaty teatralne dla uczestników FeTA

Choć monodram jest jednym z największych wyzwań sztuki aktorskiej i najczęściej sięgają po niego doświadczeni mistrzowie i mistrzynie, to z pewnością naszym uczestnikom i uczestniczkom nie brakuje odwagi, zarówno tej artystycznej, jak i osobistej, która pozwala mierzyć się z tą trudną formą teatralną. Jednak czasami, warto wcześniej dodać sobie animuszu i popracować nad stresem, właśnie podczas warsztatów teatralnych, które pierwszego dnia rozpoczynają festiwal. Stanowią one wartość dla uczestników i uczestniczek, gdyż mają na celu ich integrację oraz budowanie przyjaznej i otwartej atmosfery, które razem pozwalają lepiej prezentować się przed jurorami i publicznością.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Schimscheiner — polski aktor teatralny i filmowy, który w 1989 roku ukończył Krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał w latach 1989-1996, pracując jako asystent Moniki Rasiewicz w PWST w Krakowie. Od wielu lat współpracuje z PWSTiF w Łodzi i Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Warsztaty skierowane są do młodych osób w wieku 17-27 lat, które są jeszcze na początku własnej drogi aktorskiej i czują, że drzemią w nich pokłady pasji, ambicji i motywacji, które pozwalają stale rozwijać swój indywidualny potencjał twórczy i warsztat teatralny. Warunkiem jest, by były to osoby uprawiające nieprofesjonalną działalność teatralną w placówkach oświatowych, kulturalnych i innych oraz studenci i absolwenci wyższych szkół teatralnych, do dwóch lat po uzyskaniu dyplomu.

Jak się zgłosić?

Do 29 marca 2024 roku można wysyłać podania zawierające wypełnioną kartę zgłoszenia oraz link do zarejestrowanego w formie video przedstawienia na adres mailowy anna.borowska@ckagora.pl. Czas trwania nagrania konkursowego nie może przekraczać 20 min.

Profesjonalne jury wybierze ok. 15 najlepszych monodramów, które przejdą do II etapu – warsztatów i przeglądu na żywo w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu 26 i 27 kwietnia 2024. Informacja o zakwalifikowanych do II etapu spektaklach zostanie opublikowana do 8 kwietnia 2024.

Laureat Srebrnego Talentu zostanie uhonorowany nagrodą pieniężna w wysokości 7 000 zł!

Tagi