Ładowanie

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca. Co jeszcze czeka na uczestników?

Festiwal Góry Literatury, pod egidą Olgi Tokarczuk, przyciąga tłumy. Dowiedz się więcej!

Alicja Jurasz 12 lipca, 2023

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca. Co jeszcze czeka na uczestników? Fot. Jerzy Wypych

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca, za nami wiele ciekawych wydarzeń, takich jak spotkanie z reżyserem Jerzym Skolimowskim czy koncert Marii Peszek. Co jeszcze czeka na uczestników?

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca. Co jeszcze czeka na uczestników?
Fot. Jerzy Wypych

Festiwal Góry Literatury ma miejsce w 20 różnych lokalizacjach na Dolnym Śląsku, najwięcej jednak dzieje się w Zamku Sarny w Ścinawce Górnej, ok. 1,5 godz. drogi samochodem od Wrocławia. Atrakcje potrwają do 16 lipca.

— W wydarzeniach minionego weekendu na Festiwalu Góry Literatury wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Największym powodzeniem cieszyło się performatywne czytanie dialogów Empuzjonu — mówiła Dorota Oczak-Stach, rzeczniczka prasowa Festiwalu Góry Literatury.

Kolejne wydarzenia odwiedzą m.in. Ludwikowice Kłodzkie, Nową Rudę, Kłodzko, Wałbrzych, Świdnicę, Sokołowsko, Radków, a w nim także taras widokowy na Górze Guzowatej. W piątek ponownie wróci do Zamku Sarny w Ścinawce Górnej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Co jeszcze w programie Góry Literatury?

Festiwal Góry Literatury to moc interesujących wydarzeń, z których część już się odbyła. Wiele jednak jeszcze zdarzy się do dnia zakończenia festiwalu, 16 lipca. W programie m.in. spotkania z pisarzami i rozmowy o nowych książkach m.in. Ryszarda Krynickiego, Yael Neeman, Konstantego Geberta, Joanny Kuciel-Frydryszak, Macieja Hena, Ingi Iwasiów, Filipa Zawady, Andy Rottenberg, Mariusza Szczygła, Wojciecha Tochmana, Michała Rusinka, Katarzyny Bondy, Joanny Lamparskiej. Będzie miał miejsce także sacer śladami „Empuzjonu” Olgi Tokarczuk.

W niedzielę, 16 lipca, w ostatni dzień festiwalu w Zamku Sarny wystąpi Nosowska. Oprócz niej czekają jeszcze koncerty takich muzyków jak Dobrawa Czocher, Kazik, Voo Voo, Andrzej Sosnowski & Chain Smokers.

Podczas Festiwalu prowadzona jest zbiórka na zakup trzech samochodów terenowych dla ukraińskich żołnierzy walczących w okolicy Bachmutu i Kramatorska. Organizuje ją fundacja Linia Frontu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Politechnika Wrocławska i wrześniowy nabór na studia. Zostały ostatnie miejsca