Ładowanie

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca. Co jeszcze czeka na uczestników?

Festiwal Góry Literatury, pod egidą Olgi Tokarczuk, przyciąga tłumy. Dowiedz się więcej!

12 lipca, 2023

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca. Co jeszcze czeka na uczestników? Fot. Jerzy Wypych

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca, za nami wiele ciekawych wydarzeń, takich jak spotkanie z reżyserem Jerzym Skolimowskim czy koncert Marii Peszek. Co jeszcze czeka na uczestników?

To już 9. edycja festiwalu Góry Literatury pod egidą Olgi Tokarczuk i jej Fundacji. Trwa od 7 do 16 lipca. Co jeszcze czeka na uczestników?
Fot. Jerzy Wypych

Festiwal Góry Literatury ma miejsce w 20 różnych lokalizacjach na Dolnym Śląsku, najwięcej jednak dzieje się w Zamku Sarny w Ścinawce Górnej, ok. 1,5 godz. drogi samochodem od Wrocławia. Atrakcje potrwają do 16 lipca.

— W wydarzeniach minionego weekendu na Festiwalu Góry Literatury wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Największym powodzeniem cieszyło się performatywne czytanie dialogów Empuzjonu — mówiła Dorota Oczak-Stach, rzeczniczka prasowa Festiwalu Góry Literatury.

Kolejne wydarzenia odwiedzą m.in. Ludwikowice Kłodzkie, Nową Rudę, Kłodzko, Wałbrzych, Świdnicę, Sokołowsko, Radków, a w nim także taras widokowy na Górze Guzowatej. W piątek ponownie wróci do Zamku Sarny w Ścinawce Górnej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Co jeszcze w programie Góry Literatury?

Festiwal Góry Literatury to moc interesujących wydarzeń, z których część już się odbyła. Wiele jednak jeszcze zdarzy się do dnia zakończenia festiwalu, 16 lipca. W programie m.in. spotkania z pisarzami i rozmowy o nowych książkach m.in. Ryszarda Krynickiego, Yael Neeman, Konstantego Geberta, Joanny Kuciel-Frydryszak, Macieja Hena, Ingi Iwasiów, Filipa Zawady, Andy Rottenberg, Mariusza Szczygła, Wojciecha Tochmana, Michała Rusinka, Katarzyny Bondy, Joanny Lamparskiej. Będzie miał miejsce także sacer śladami „Empuzjonu” Olgi Tokarczuk.

W niedzielę, 16 lipca, w ostatni dzień festiwalu w Zamku Sarny wystąpi Nosowska. Oprócz niej czekają jeszcze koncerty takich muzyków jak Dobrawa Czocher, Kazik, Voo Voo, Andrzej Sosnowski & Chain Smokers.

Podczas Festiwalu prowadzona jest zbiórka na zakup trzech samochodów terenowych dla ukraińskich żołnierzy walczących w okolicy Bachmutu i Kramatorska. Organizuje ją fundacja Linia Frontu.