Ładowanie

W tętniącym historią pałacu w Domanicach na przełomie sierpnia (25-27.08.) odbędzie się wydarzenie, które z pewnością ożywi duszę artystyczną każdego.

Festiwal Sztuk Zjednoczonych w Zamku Domanice

6 sierpnia, 2023

W tętniącym historią pałacu w Domanicach na przełomie sierpnia (25-27.08.) odbędzie się wydarzenie, które z pewnością ożywi duszę artystyczną każdego. Fot. Materiały prasowe

W tętniącym historią pałacu w Domanicach na przełomie sierpnia (25-27.08.) odbędzie się wydarzenie, które z pewnością ożywi duszę artystyczną każdego. Festiwal Sztuk Zjednoczonych, pod okiem Macieja Musiałowskiego, pozwoli na chwilę zanurzyć się w bogactwo różnych form artystycznych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

To nie jest zwykły festiwal – jak twierdzi organizator. To przestrzeń stworzona dla miłośników sztuki i artystów, do poznawania, doświadczania i tworzenia. Muzyka, malarstwo, teatr, taniec, rzeźba, performance, film – każdy aspekt sztuki znajdzie tu swoje miejsce. Koncerty, spektakle teatralne, seanse kinowe, warsztaty rzeźbiarskie, a nawet medytacyjne, będą dostępne dla wszystkich uczestników.

Głównym celem Festiwalu jest stworzenie przestrzeni, gdzie widownia i artyści tworzą jeden, pulsujący organizm, współtworząc niepowtarzalne doświadczenie artystyczne. Idea wskakiwania w sztukę na przysłowiową główkę i zanurzanie się w niej bez reszty, bez granic, jest esencją tego wydarzenia.

Czołowe postacie świata sztuki, takie jak Kayah, Szczyl, Magda Umer, Igor Herbut, Ofelia, Julia Wieniawa, Maciej Musiałowski, Michał Szpak, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho, Natalia Grosiak, Wojtek Mazolewski, Piotr Zioła, Natalia Grosiak i inni, potwierdziły swój udział w festiwalu. Oprócz występów, będą także dostępne panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady, spotkania z twórcami i wiele więcej.

Jednym z głównych punktów programu będzie United Arts Gala, podczas której spotkają się malarze, plastycy, rzeźbiarze, aktorzy, muzycy, myśliciele i fantaści, a także chór, tancerze i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Cały line-up Festiwalu Sztuk Zjednoczonych znajdziecie tutaj.

Festiwal Sztuk Zjednoczonych to okazja, aby doświadczyć bezprecedensowego połączenia sztuki, architektury i historii. Zamek w Domanicach, pełen śladów różnych epok – od średniowiecza po klasycyzm, wydaje się być idealnym miejscem na takie wydarzenie.

Ceny biletów zaczynają się od 399 zł za karnet trzydniowy i 549 zł za karnet z polem namiotowym. Pałac Domanice jest łatwo dostępny, zaledwie 45 km od Wrocławia, z możliwością podróży samochodem lub pociągiem.

Tagi