10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Głogów: Zbliża się II Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa

WARTO PRZECZYTAĆ

W najbliższy weekend, 13 i 14 sierpnia, odbędzie się II Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. W planie takie atrakcje jak recital muzyczny, parada ulicami miasta oraz spektakle dla dzieci. Festiwal odbędzie się na placu przy teatrze.

fot. miedziowefakty.pl

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Poznaj program wyjątkowego festiwalu.

13 sierpnia o godz. 19:00
„Korzenie Wyspy” – recital muzyczny Magdaleny Jaworskiej i Daniela Pigońskiego. W repertuarze piosenki m.in. do tekstów Czesława Miłosza, Anny Świrczyńskiej czy Krystyny Gucewicz.

13 sierpnia o godz. 21:00
Parada „Danse Macabre” – kolorowa parada ulicami Starego Miasta. Korowód postaci z ciekawością przygląda się widzom, niespiesznie przechodzi przez ulice miasta, zagląda tu i tam, zatrzymuje się w kręgu, zaprasza do tańca. Nie mówi, ale patrzy uważnie i gestem zaprasza do orszaku i tańca w nieznane.

14 sierpnia o godz. 12:00
„Złota Rybka” – spektakl dla dzieci Teatru Maska z Jeleniej Góry. Historia stara jak świat i jak Baba z tejże bajki. Chciwość i zachłanność z jednej strony, z drugiej – poczciwość i dobroć! No i w tym wszystkim Złota Rybka!

14 sierpnia o godz. 14:00
„Fochy i minki Królewny Malwinki” – spektakl dla dzieci Teatru Przychodnego z Głogowa w reż. Piotra Mosonia. Święty Spokój Króla prysł jak pod wpływem czarodziejskiego zaklęcia. Królewna Malwinka chce za mąż! A kiedy dorastająca córka, jedynaczka i prawowita spadkobierczyni tronu czegoś chce, to czy można jej odmówić?

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI