Ładowanie

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 48-letniej kobiecie, która zaatakowała obywatelkę Filipin we Wrocławiu.

Filipinka zaatakowana we Wrocławiu. Policja zatrzymała podejrzaną [WIDEO]

Joanna Bim 5 lipca, 2023

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 48-letniej kobiecie, która zaatakowała obywatelkę Filipin we Wrocławiu. fot. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 48-letniej kobiecie, która zaatakowała obywatelkę Filipin we Wrocławiu. Atak miał charakter słowny oraz fizyczny. Poszkodowana zamieściła nagranie ze zdarzenia na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W piątek, 30 czerwca przy ul. Powstańców Śląskich doszło do ataku na tle narodowościowym. 48-letnia wrocławianka zaatakowała obywatelkę Filipin. Poszkodowana mieszka we Wrocławiu i prowadzi profil „Pinay sa Poland”. W mediach społecznościowych opublikowała nagranie z nieprzyjemnego dla niej zajścia. Wideo pojawiło się też na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Można je zobaczyć pod tym linkiem. Uprzedzamy, że padają tam wulgarne słowa.

Jesteś na mojej dzielnicy k***a, wiesz o tym? Nienawidzę was k***a! Za to, że jesteście okrutni i źli – wykrzykiwała sprawczyni ataku.

Obywatelka Filipin otrzymała wsparcie prawne oraz psychologiczne. Pomocy udzieliło jej Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Co grozi agresywnej wrocławiance?

W sobotę 1 lipca, policjanci z Krzyków ustalili tożsamość podejrzanej i już po kilku godzinach zatrzymali 48-letnią kobietę. Funkcjonariusze postawili wrocławiance zarzut z art. 257 kodeksu karnego, który dotyczy napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej. Za atak na Filipinkę, kobiecie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie 48-latki na dwa miesiące, jednak sąd nie przychylił się do wniosku.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Kinomural 2023. Niezwykła podróż po odmiennych stanach świadomości
Tagi