14 lipca rozpocznie się cykl filmowy w Narodowym Forum Muzyki. Kultowym filmom niemym będzie towarzyszyć muzyka organowa na żywo.

Narodowe Forum Muzyki postanowiło przybliżyć widzom kilka filmów z lat 20 XX wieku. Seanse uświetni muzyka znakomitych polskich artystów. W programie znalazły się filmy z pogranicza fantastyki, horroru i science fiction.
Repertuar kina organowego:
14.07 Metropolis
„Metropolis” to filmowa dystopia, w której społeczność podzielona jest na dwie klasy: uprzywilejowaną, która zarządza systemem oraz robotniczą, która jest wyzyskiwana na potrzeby miasta. Jest to uniwersalna opowieść, która zrewolucjonizowała świat kina. Za muzykę odpowiedzialny będzie Tomasz Głuchowski wraz z towarzyszeniem DJ-a Michała Macewicza.
28.07 Nosferatu – symfonia grozy
“Nosferatu – symfonia grozy” w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua to film ważny dla wszystkich miłośników horroru. Jest to pierwsze znaczące dzieło w tym gatunku, które opowiada o straszliwym wampirze Nosferatu. Za sprawą kina organowego widzowie będą mogli przeżyć go jeszcze raz przy dźwiękach monumentalnym organów, za którymi zasiądzie Filip Presseisen.
10.08 Gabinet doktora Caligari
“Gabinet doktora Caligari” w reżyserii Roberta Wienego to film z 1920 roku, który reprezentuje nurt niemieckiego ekspresjonizmu. W niewielkim niemieckim mieście dochodzi do serii zagadkowych morderstw. Podejrzewa się o nie tajemniczego hipnotyzera. Warstwę dźwiękową do niemych kadrów stworzą improwizacje organowe Adama Tańskiego.
18.08 Zmęczona śmierć
„Zmęczona śmierć” to dzieło z gatunku fantastyki w reżyserii Fritza Langa. Opowiada historię kobiety, która otrzymuje od śmierci trzy szanse na uratowanie ukochanego. W filmie pojawiają się więc zarówno elementy romansu, jak i inspiracje literaturą gotycką, a zwłaszcza powieściami grozy. Seans zostanie wzbogacony improwizacjami organowymi Michała Kocota.
Bilety w cenie 25 -55 zł (w zależności od sektoru) dostępne są na stronie organizatora: https://bilety.nfm.wroclaw.pl/