Ładowanie

Wrocławska odsłona przeglądu Cinema Italia Oggi odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 9-15 czerwca.

Filmy ze słonecznej Italii! Przegląd kina włoskiego w Kinie Nowe Horyzonty

7 czerwca, 2023

Wrocławska odsłona przeglądu Cinema Italia Oggi odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 9-15 czerwca. “Wrzesień”, fot. Kino Nowe Horyzonty

9 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się przegląd Cinema Italia Oggi prezentujący najnowsze włoskie produkcje. W tegorocznym programie znalazło się dziewięć filmów. Poznaj program wydarzenia!

“Nostalgia”, fot. Kino Nowe Horyzonty

Wrocławska odsłona przeglądu Cinema Italia Oggi odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 9-15 czerwca. Publiczność będzie mogła obejrzeć filmy, które biły rekordy oglądalności, zdobyły uznanie krytyków, a także triumfowały na festiwalach w kraju i za granicą.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Apokaliptyczna historia w samym sercu Włoch

Wrocławską odsłonę przeglądu otworzy film „Susza”: apokaliptyczny dramat rozgrywający się w Rzymie, gdzie od trzech lat nie spadła ani kropla deszczu. Usychające z pragnienia miasto i jego mieszkańcy to punkt wyjścia do opowieści o relacjach międzyludzkich, które w obliczu kryzysu zostają wystawione na próbę.

Nowe początki i rozliczenie się z przeszłością

9 czerwca na widzów czeka również pokaz najnowszego filmu Paolo Genovese, twórcy przeboju „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. „Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja jego własnej powieści, a zarazem wzruszająca historia o życiowych trudnościach i potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. W główną rolę w filmie wcielił się, znany z oscarowego „Wielkiego piękna”, Toni Servillo. Nowego startu szukają również bohaterowie „Września”: świeżej, lekkiej i świetnie napisanej komedii, wyróżnionej Nagrodami David di Donatello za najlepszy debiut i dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Z kolei ku przeszłości zwraca się bohater „Nostalgii” – poruszającej opowieści o rozliczaniu się z minionym czasem i wspomnieniami. Po mieście Eleny Ferrante i Paolo Sorrentino oprowadza widzów charyzmatyczny Pierfrancesco Favino.

Przyjaźń, dojrzewanie i nadzieja  

Jeśli Włochy, to radość życia, której czasem bohaterowie filmów muszą poszukać. Wie coś o tym bohaterka „Amandy”: prezentowanej na festiwalu w Toronto i Wenecji egzystencjalnej komedii o potrzebie przyjaźni i wypatrywaniu celu. Dorastającym bohaterom przypatruje się również Chiara Bellosi, reżyserka „Kopniakiem w tyłek” – rozgrywającej się na włoskiej prowincji historii o uwalnianiu się od uprzedzeń i stereotypów. Poza fabułami na wielkim ekranie zobaczymy także dokument „Kordon” opowiadający historię pięciu kobiet, które robią niezwykłe rzeczy, aby pomóc i dać nadzieję ukraińskim uchodźcom zgromadzonym na granicy ukraińsko-węgierskiej.

Program Cinema Italia Oggi

Susza, reż. Paolo Virzì

9 czerwca, godz. 18:00

Pierwszy dzień mojego życia, reż. Paolo Genovese

9 czerwca, godz. 20:30
13 czerwca, godz. 19:30

Kopniakiem w tyłek, reż. Chiara Bellosi

10 czerwca, godz. 18:00

Wrzesień, reż. Giulia Louise Steigerwalt

10 czerwca, godz. 20:30

Kordon, reż. Alice Tomassini

11 czerwca, godz. 17:00

Nostalgia, reż. Mario Martone

11 czerwca, godz. 19:30
15 czerwca, godz. 19:30

Amanda, reż. Carolina Cavalli

12 czerwca, godz. 18:00

Osobliwości sycylijskie, reż. Roberto Andò

12 czerwca, godz. 20:30

Upragniona wojna, reż. Gianni Zanasi

14 czerwca, godz. 19:30

Bilety

ceny biletów:

bilet normalny: 24 zł
bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 22 zł
bilet wielokrotny 4+ (na 4 i więcej seansów): 20 zł

Tagi